Pierakstieties
Runas terapijas portāls
  • Mērķis: Tiksies ar Gordonu Eys-Chemicals rūpnīcā
  • Kas un kāpēc pagriezās Ukrainas karogs
  • Runas terapijas organizēšana pirmsskolas iestādēs
  • Batmobile attīstība komiksu un ekrāna versijās
  • Gatavs mājasdarbs gdz
  • Ko jūs domājat par Zamyatkina „matricas-meditatīvās metodes”?
  • Galīgās nodarbības runas terapijas grupā FGOS. Runas terapijas lasītprasmes klase "Zināšanu valsts

    Galīgās nodarbības runas terapijas grupā FGOS. Runas terapijas lasītprasmes klase

      Tatjana Metzler
      „Spēlējot spēli„ Kungi ”. Galīgā kompleksā runas terapijas sesija sagatavošanas grupa

    logopēds Metzler T.V.

    Tēma: „Spēles“ Kungi ”spēle

    Mērķi:   Nostiprināt, sistematizēt zināšanas, kas skolēniem apguvušas mācību gada laikā, lai nostiprinātu spēju tos izmantot praksē

    Lai spētu atšķirt skaņu vārda fonā, noskaidrot tās atrašanās vietu vārdos;

    Sadaliet vārdus zilbēs, veidojiet vārdus no šīm zilbēm;

    Veikt pilnīgu skaņas vēstules analīzi (izvietojiet vārdu modeli, saskaņojiet vārdu ar norādīto modeli);

    Lai nostiprinātu zināšanas par priekšnosacījumiem, spēja izvēlēties pareizo priekšrakstu šim priekšlikumam;

    Rakstīšanas un lasīšanas prasmju konsolidēšana;

    Noteikt jēdzienus: vārdu objekti, vārdu pazīmes, vārdu darbības; jāspēj tos izvēlēties līdz noteiktam vārdam;

    Lai nostiprinātu klasifikācijas prasmes, lai varētu izvēlēties vispārīgus vārdus (saskaņā ar leksikas tēmām)

    Nostiprināt spēju veidot un lietot sarežģītus teikumus neatkarīgajā runā.

    Veidot prasmes strādāt vienaudžu komandā, attīstot savstarpējas palīdzības un iecietības sajūtas.

    Attīstīt garīgos procesus (domāšanu, atmiņu, uzmanību)

    Aprīkojums:   vērpšanas rotaļlieta, aplis ar nozarēm, aploksnes ar uzdevumiem, izdales materiāli skaņas analīzei, kartes ar vārdiem, kartes ar teikumiem ar trūkstošiem vārdiem, filca pildspalvas, makšķeres, rotaļlietas un attēli uz magnētiem, kartes ar zilbēm ābolu veidā uz koka modeļa, darbvirsmas -pring spēles "Ceturtais ir lieks", "Lasīt vārdu ar pirmajiem burtiem" vai "Rebus", loto "Mēs lasām to paši", mikroshēmas veicināšanai, balvas uzlīmes, krāsas spilventiņi.

    1 Organizatoriskais brīdis

    2 Sadalīšana komandās

    Izmantojot makšķeri, “nozvejot” zivju attēlu. Nosaukiet to, nosakiet, kur vārds ir skaņa "P". Nāciet pie galda, uz kura atrodas piemērota kartes diagramma (skaņa vārda sākumā ir 1 tabula, skaņa vidū ir 2 tabulas, skaņa beigās ir 3 tabulas)

    3 Spēle "Kungi"

    Spēles noteikumi (izskaidroti bērniem):

    Logopēds rotē augšpusē, viens no 6 sektoriem nokrīt pa bultiņu. Darbs nozarē, kas atrodas kartē, lasa bērnu. Katra uzdevuma izpildes laiks tiek fiksēts, izmantojot smilšu pulksteni. Lai pareizi izpildītu uzdevumus, komandas saņem mikroshēmas, kuru skaits tiek apkopots spēles beigās.

    Katrs komandas dalībnieks saņems savu uzdevumu vai vienu visiem, spēlētāji var palīdzēt viens otram.

    Nozare №1 "Nelietojiet kļūdas"

    Uzdevums: "Izvēlieties vārdu vārdam"

    Komandai tiek dota liela karte, kas sadalīta 6 kvadrātiņos. Katrā laukumā ir uzrakstīts vārds. Ir jālasa vārdi, jāatrod vārdam atbilstošs attēls un pēc tam jāizņem šī vārda skaņas shēma.

    Nozare №2 "Magic Tree"

    Uzdevums: Vāc vārdus no zilbēm.

    Koka izkārtojums ir fiksēti "āboli" - kartes ar zilbēm, no kurām bērni veido vārdus. Par katru vārdu saņemiet mikroshēmu.

    Nozare №3 "Esiet uzmanīgs"

    Uzdevums: Izlasiet vārdu, izklājiet skaņas zilbes shēmu.

    Katrs bērns saņem vārdu ar vārdu un veic pilnīgu vārda analīzi, izmantojot atsevišķu izdales materiālu. Logopēds uzdod jautājumus bērniem: cik zilbju vārdos, skaņās; nosauciet skaņas kārtībā; dot raksturīgu skaņu; cik balss ir vārds, konsonanti utt.

    FIZISKĀ EFEKTIVITĀTE ar logaritma elementiem "Laimīgi cilvēki"

    Nozare №4 "Vārds ir pazaudēts"

    Uzdevums: izlasiet teikumu, nevis punktus, ievietojiet trūkstošo vārdu (priekšvēsture).

    Katram bērnam tiek izsniegta karte - perforatora karte ar trūkstošo vārdu. Bērns ar marķieri var uzrakstīt nepieciešamo priekšvārdu.

    Nozares numurs 5 "Uzminiet!" Paskaidrojiet! ”

    Pielietojums: a) “Ceturtā ekstra” spēle

    Ir jāizslēdz viens no četriem attēliem kartē un jāpaskaidro, kāpēc tas ir lieks, aicinot trīs atlikušos vārdus vispārināt. Atbilde ir jāpaplašina ar vārdiem "jo."

    b) spēle "Rebus"

    katrs bērns saņem karti, kurā tiek izvilkti objekti. Atbilstoši pirmajiem to attēlu nosaukumiem, kuras jums ir jāapkopo šifrētais vārds.

    Nozare №6 “Domājiet par vārdu”

    Bērni uzskata trīs vizuālās atbalsta kartes: vienu taisnu līniju - vārdus-objektus, divas taisnas līnijas - vārdus-darbības, dubultu viļņotu līniju - vārdus-zīmes.

    Komandas tiek aicinātas izvēlēties vienu atsevišķu priekšmetu uz galda.

    Uzdevums: izdomāt, paņemt 5 vārdus-zīmes un 5 vārdus-darbības par katru attēlā redzamo objektu.

    4 Apkopojot spēli.

    Tiek skaitīti visi uzdevumu izpildes laikā saņemtie skaitļi. Bērnus veicina balvas - pārsteigumi smieklīgu uzlīmju veidā.

    Pašanalīzes klases

    1 Nodarbība ir pēdējais mācību gada beigās. Ar bērniem tika nodots viss mācību materiāls atbilstoši programmai, kurss korekcijas izglītība   ir pabeigta. Klases forma ir frontāla grupa, klases veids ir komplekss, kas apvieno fonētisko, leksisko un gramatisko nodarbību programmu materiālu, kā arī klases par saskaņotas runas un lasītprasmes attīstību.

    2 Nodarbībā tika noteikti un īstenoti labošanas, izglītības un izglītības mērķi un mērķi. Mērķu izvēli nosaka okupācijas vieta profesiju sistēmā (galīgais, tā veids (komplekss) un organizācijas forma (frontālā grupa). Nodarbības struktūra ir netradicionāla, spēles veidā izmantojot sociālekonomiskās tehnoloģijas (sadalot bērnus grupās, mainot līderus, apvienojot motorus). aktivitāte un posmu noteikšanas maiņa, aktivitāšu integrācija).

    Nodarbība tika ieviesta uz studentu orientētas mācīšanās principiem:

    Dabas saistība (mācība tiek veidota atbilstoši bērnu vecumam šajā grupā, runas diagnoze, pirmsskolas vecuma bērnu galvenais darbības veids - spēle)

    Diferencēta pieeja (visi uzdevumi tiek atlasīti, ņemot vērā individualitāti, mainīgums tiek nodrošināts katrā uzdevumā)

    Mijiedarbība (partnerība starp bērniem un logopēdu, aicinājums sazināties un sniegt savstarpēju palīdzību)

    Izvēles brīvība (ne absolūta, bet relatīva): skolotājs mudināja bērnus izvēlēties risinājumus un partnerus.

    Paļaušanās uz bērnu pieredzi (skolotājs pievērsās bērna vai grupas individuālajai pieredzei)

    Problēmas (visi uzdevumi bija problēmas elementi, mudinot bērnus pētniecības darbības, meklējot problēmas risinājumus)

    Atklātība un elastīgums (mācību laikā mācības neaprobežojās tikai ar stingriem ierobežojumiem, bet mainījās pēc bērnu pieprasījuma)

    3. stundā bija 11 bērni ar PMPC runas teikumiem: mērens disartrija, OHP līmenis 3. Bērni mācījās ar logopēdu 1 gadu.

    4 Šī stunda tika veikta netradicionālā veidā, tāpēc nav stingri pakāpeniski un principiāli “no vienkāršas līdz sarežģītai”. Visi uzdevumi tika atlasīti ar tādu pašu sarežģītību un kombinētu materiālu no dažādām sadaļām (fonētika, vārdnīca, gramatika, lasītprasmes apmācība) un tika izvēlēti nejauši. Lai nodrošinātu bērnu maksimālo fizisko aktivitāti un darbības maiņu, katrs spēles uzdevums tika veikts dažādās grupas vietās. Bērniem bija iespēja strādāt sēžot pie galdiem, sēdēt uz paklāja uz paliktņiem, stāvēt aplī un ap galdiem. Tika iekļauts kustīgs logaritmiskais fiziskais pulkstenis. Tas palīdzēja uzlabot nodarbību efektivitāti, lai novērstu bērnu nogurumu.

    5 Visu runu un didaktisko materiālu izvēlas atbilstoši mērķiem un uzdevumiem. Katrā posmā tika izmantoti estētiski izstrādāti vizuāli didaktiskie un izdales materiāli, kas palīdzēja uzturēt bērnu interesi visā klasē.

    6 Visi sesijas posmi ir skaidri laika ziņā. Interese tika saglabāta visas sesijas laikā. Visi bērni bija aktīvi un uzmanīgi. Bērni uzrādīja labas zināšanas un parādīja spēju tos īstenot.

    Katru gadu mācību gada beigās, kā daļu no "Dienas" atvērtas durvis»Vecākiem mēs veicam šādas galīgās nodarbības. Šo pasākumu mērķis ir parādīt vecākiem to, ko viņi ir sasnieguši, ar kādām zināšanām, prasmēm un prasmēm bērni dodas no bērnudārza.

    Esmu sagatavojis kopsavilkumu par sagatavošanās grupas bērnu priekšējām klasēm. Mēs esam ceļā, kurā zināšanu karaliene mūs aicina, un tā kā mums ir ilgs, bīstams ceļojums, mums ir jāaizpilda vairāki uzdevumi no Zināšanu karalienes.

    Bērniem šī aktivitāte ļoti patika, tā izraisīja daudz pozitīvu emociju, kas, savukārt, bija vecākiem.

    Šī stunda ir piepildīta ar vairākām metodiskām metodēm, jo ​​īpaši ar veselības taupīšanas tehnoloģiju elementiem (Relax, fiziskie vingrinājumi, kuru mērķis ir uzlabot smalkas motoriskās prasmes, strādājot ar drupinātu papīra lapu, „Alfabēta kustība”). Korekcijas uzdevumi ir skaidri redzami, izmantojot dažādas didaktiskās vārdu spēles, kuru mērķis ir attīstīt skaņu analīzi, mācīties lasīt, attīstīt grafiskās prasmes, vizuālo burtu, vārdu uztveri.

    Kopsavilkums par beigu runas terapijas klasēm sagatavošanas grupas bērniem ar ONR
    "Ceļojums uz literatūras un skaistas runas zemi"

    Mērķis: sistematizēt zināšanas un prasmes, lai sagatavotu bērnus izglītībai.

    Uzdevumi: korekcijas-izglītojošie: mācīt bērnus risināt krustvārdu mīklas, atrisināt mīklas. Uzziniet, kā atpazīt burtus no dažādiem fontiem, lai nošķirtu pareizi un nepareizi ievadītus burtus. Iemācīt sākotnējās prasmes apgūt rakstīto valodu. Apkopojiet bērnu idejas par "Skolas materiāliem".

    Koriģējoša attīstība: labas analīzes prasmju uzlabošana, viena, divu, trīs zilbju vārdu sililiskā analīze. Bērnu individuālo spēju attīstība radošās runas aktivitātēs. Mudiniet bērnus izteikt un aprakstīt to, ko viņi ir redzējuši. Uzlabot smalkas motoriskās prasmes, vizuālo uztveri, loģisko domāšanu.

    Koriģējošs un izglītojošs: veicināt sadarbības sajūtu, spēju strādāt komandā.

    Aprīkojums: telegramma, plāksnītes ar katra bērna vārda lielajiem burtiem, kartes ar skaņām (О, Т, Г), karšu simboli ar skaņu īpašībām, kaste, drukātas papīra lapas ar nepabeigtiem alfabēta burtiem, "Slagovaja kāpurs", 4 mājas ar uzrakstiem: viņš, viņa, viņi, uzrāda attēlus par tēmu “Skolas piederumi”, aploksnes katram bērnam, ar uzdevumu kartēm, nūjām, tabulām vārdiem lasīt, kartes no „Ķermeņa kustības alfabēta”, baloniem pēc bērnu skaita, ar drukātajām zilbēm , ņemiet vērā, uzlīmes pēc skaita bērniem.

    Nodarbības gaita:

    Bērni ierodas zālē. Pastnieks Pechkin raksta vēstuli.

    Pechkin: - Sveiki, bērni, vai tā ir sagatavošanās grupa? "Jā." Tad jums vēstule. Iegūstiet to.

    Logopēds: Paldies, bet no kura? (Pastnieks jau ir atstājis).

    „Sveiki, puiši! Es ilgu laiku vēroju tevi, piedzīvoju savas neveiksmes, priecājies par jūsu panākumiem. Jūs esat ļoti centīgi bērni un cienīgi, lai apmeklētu manu valsti, skaisto un literāro runu. Es aicinu jūs, bet tas, kā tur ir ļoti garš un bīstams. Bet es domāju, ka jūs noteikti vadīsit, jo jūs esat drosmīgi, draudzīgi bērni. Nu, es jūs gaida. Jūs redzēsiet Zināšanu karalieni.

    Logopēds: Nu, patīk ceļot, tad iet. Bērni stāv apli.

    "Mēs esam mierīgi, mēs esam mierīgi
      Mēs vienmēr sakām skaistu
      Skaidri un nesteidzīgi
      Nepārtraukti atkārtojiet
      Viss, kas tika mācīts klasē. "

    Nu, sēdiet pie savām vietām, pievērsiet uzmanību, katrai tabulai ir vēstule, tas ir jūsu vārda lielais burts, atrodiet savu vēstuli un apsēdieties savā vietā. Pirmais uzdevums jau mūs gaida.

    1. uzdevuma numurs.

    "Sakiet man par skaņām"

    Zināšanu karaliene sagatavoja mums trīs skaņas. Mums tie jāatceras un jāsniedz apraksts. Skaņas (O, T, D). Tiek izmantotas karšu kartes.

    2. uzdevuma numurs.

    "Burvju gabali"

    Mums nebija laika, lai pabeigtu vienu uzdevumu, mēs jau esam sagatavojuši citu.

    Zināšanu karaliene mums sūtīja šādu zārku, turklāt tā bija gabali (drupināta papīra lapa). Paņemiet katru sev vienreizēju, nesalīdziniet. Kas ir tur? Pareizie burti. Tikai tie nav pabeigti. Veikt zīmuli, jums ir jāpievieno viens elements. Tad nosauciet pirmo rindu, otro, trešo. Nu, labi darīts. Bet mēs jau gaida nākamo uzdevumu.

    3. uzdevuma numurs

    "Zilbes kāpurs"

    Tas ir pasakains kāpurs. Viņa vada skaņas uz muguras, tās ir apvienotas zilbēs un zilbēs uz vārdiem. Kādus vārdus jūs redzat, nosauciet to. (Zilbju ķēde).

    4. uzdevuma numurs

    "Mājsaimniece"

    4 mājas ar uzrakstu HE, IT, IT, THE. Priekšmetu attēlu kopa tēmā "Skolas piederumi". Objektu attēli tiek parādīti mājās.

    Fizkultminutka

    „Drīz mēs ejam uz skolu ar diviem pirkstiem, kas iet uz galda.
      Un paņemiet līdzi portfeli, parādiet laukumu ar rokām.
      Grāmatu, pildspalvu, zīmuli, pirkstiem lieciet uz rokas.
      Mēs portfelī nodosim mūsu šovs kvadrātveida rokās.
      Mēs lasīsim, rakstīsim, parādīsim jūsu plaukstas, atdarināsim vēstuli.
      Un, lai uzzinātu visu par pieciem, viņi pacelt rokas, parādot piecus pirkstus uz rokām.
      Atpūta, tagad atkal par iemeslu.

    Uzdevuma numurs 5

    "Burti ir zaudēti"

    Ļaunais vednis lidoja un nozaga vēstules no vārdiem. Atveriet aploksnes, izņemiet kartes ar vārdiem, ievadiet trūkstošos burtus. Lasiet vārdus. Tagad paņemiet savus ēdienus un nogādājiet tik daudz kociņu, jo jūsu vārdos ir zilbes. (Pilnīga atbilde). Ir noguruši. Nu, tad mēs iet tālāk.

    6. uzdevuma numurs

    "Lasīt vārdus"

    7. uzdevuma numurs

    "Žestu alfabēts"

    Lūdzu, stāviet uz kājām, dārgie vecāki var pievienoties mums. Atcerēsimies, kas skan zināšanu karaliene, ko mums atvedis ceļojuma sākumā, bērni atceras. Un tagad parādīsim šo skaņu „Ķermeņa kustības alfabētu”. Labi, lieliski. Bet mums ir šādi.

    Uzdevuma numurs 8

    "Baloni"

    Spēcīgs vējš. Visas bumbas ir sajauktas. Ņemiet katru bumbu. Viņiem ir zilbes. Atrodiet pāri, sastādiet vārdus. (Divas bumbiņas - viens vārds).

    Nu, mūsu ceļojums beidzas. Paskatieties vēlreiz. Redzēsim kāda veida piezīmi.

    "Es lūdzu jūsu apžēlošanu,
      Ko jūs mani neatradāt?
      Daudzas lietas, bet ļoti laimīgas
      Ka jūs esat šeit, bet atlīdzība. "

    Logopēds izplata uzlīmes bērniem, kas atrodas kastes apakšā.

    Vai tu baudīja ceļojumu? Kas ir neaizmirstamākais?

    Rybakova Elena Vjačeslavovna,
      logopēds

    Galīgo runas terapijas nodarbību kopsavilkums sagatavošanas lasītprasmes grupā "Zināšanu valsts"

    Mērķis:Noteikt jēdzienu "skaņa, zilbe, vārds, teikums".

    Uzdevumi:

    1. Korekcijas izglītība:

    Apkopot un sistematizēt bērnu zināšanas par sabiedrības zilbju lomu;

    Uzlabot skaņas analīzes prasmes;

    Uzlabot bērnu prasmes vārda dalījumā zilbēs, sagatavojot shēmas priekšlikumus;

    Lai stiprinātu bērnu spēju sniegt pilnu runas skaņu aprakstu.

    2. Korekcijas attīstība:

    Pastiprināt un attīstīt runas leksiku un gramatisko struktūru;

    Attīstīt dzirdes uzmanību, atmiņu, pastiprināt garīgo aktivitāti;

    3. Labošana un izglītošana:

    Veidot spēju rūpīgi klausīties viens otru, veikt uzdevumu;

    Veidot draudzīgu attieksmi pret otru.

    Aprīkojums:   vēstule, pēdas, burti, aploksnes, piekabes, priekšmeti, vārdi, diplomi.

    Nodarbinātības kurss

    I. Org. brīdī. (Bērni sēž uz paklāja). Puiši, es atklāju vēstuli no rīta. Nez, kas tas ir?

    Ii. Galvenā daļa. Vēstule nāca no burvīgās "zināšanu zemes", un to uzrakstīja burvis, ko rakstīja rakstīts lasīt. Viņš raksta, ka ļaunais burvis Zakaljaka nozaga visus patskaņus. Kas var notikt, ja patskaņi pazūd? Vai varbūt mēs esam veltīgi? (Bez balsiem nav zilbju, vārdi nevar veidoties bez zilbēm).

    Ja mēs nepalīdzēsim atgūt patskaņus, tad drīz patskaņi izzudīs no visām pasaules grāmatām, un neviens nekad nevarēs lasīt grāmatas. Grāmata ir zināšanu avots, bez grāmatām bērni nevarēs apmeklēt skolu un iegūt jaunas zināšanas.

    Vednis Rakstīt lasīt lūdz palīdzību. Un viņš nosūtīja mums vilciena biļetes, kas aizvedīs mūs uz zināšanu valsti (attēli tiek izplatīti bērniem). Lai atrastu savu automašīnu, jums ir jāskatās uz attēlu un jānoskaidro, cik zilbes ir vārdos un nokļūt jūsu automašīnā (Bērni ierodas pie galdiem ar atbilstošajām automašīnām: 1 zilbe, 2 zilbes, 3 zilbes).

    „Labi darīts. Tāpēc visi ir gatavi. Vilciens atstāj ”(seko trasēm).

    1. "Ierašanās." Mēs atrodamies stacijā, kuru sauc par (mēs pacelam divas dziesmas) “READ-KA”, “WORD”. Kas ir vārds? (bērnu atbildes). Ņemiet kartes un lasiet vārdus ķēdē (kartes ar vārdiem tiek izplatītas bērniem, kas lasa pareizi, viņš saņēma atbilstošo attēlu).

    Labi darīts puiši. Mēs galā ar šo uzdevumu un mēs saņēmām vēstules A   un Ir. (Uz burtiem tiek ievietotas vēstules).

    Mēs dzirdam riteņu zvana skaņu. ”

    2. Paskatieties, mēs tuvojas stacijai, ko sauc par (paceliet divas dziesmas) “GUESS-KA”, “LETTER”. Kas ir vēstule? Kāpēc mums ir nepieciešamas vēstules? (bērnu atbildes).

    Katrai no tām ir aploksnes uz galda. Jūs uzdevums: no burtiem aploksnēs ierakstiet vārdu. Bērni veic uzdevumu patstāvīgi.

    Labi darīts puiši, un jūs arī galā ar šo uzdevumu un vēstule parādījās Ak.

    Vilciens ar pilnīgu garu! "

    3. Paskatieties, mēs tuvojas stacijai, ko sauc par (mēs paaugstinām divas dziesmas) “ALL-KNOWN”, “SOUND”. Kas ir skaņa? Kādas ir skaņas? (bērnu atbildes).

    Izvēlieties vārdu shēmu no ieteiktajiem un atlasiet to (lietojiet vārdus no 3-4 skaņām).

    - Kāda ir šī shēma? (Apsveriet vairākus N / p variantus, vienā zilbē, 3 skaņās: līdzskaņa ir stingra, patskaņa, līdzskaņa ir stabila.)

    Atgriezās vēl viena vēstule I.   (Vēstule tiek ievietota uz kuģa).

    Fizkultminutka

    Kā jūs dzīvojat? - Tieši tā. Kā jūs peldēties? - Tieši tā.

    Kā jūs darbosies? - Tieši tā. Atskatoties? - Tieši tā.

    Gaida pusdienas? - Tieši tā. Mashish pēc? - Tieši tā.

    Vai tu gulēja no rīta? - Tieši tā. Kā jūs kidding? - Tieši tā.

    Bērni atbild uz jautājumiem, veic kustības saskaņā ar tekstu.

    4. Paskatieties, mēs tuvojas stacijai, ko sauc par (mēs paaugstinām divas dziesmas) "MAKE-KA", "PIEDĀVĀJUMS". Kāds ir piedāvājums? Kāds ir priekšlikums? (bērnu atbildes).

    Priekšlikumu sagatavošana bildēm (katram ir savs) shēmai (ar priekšvēsturi: zem, virs, pirms, par, no, no apakšas).

    Labi darīts! Mēs jums palīdzējām S   atgriezties mājās (vēstule tiek uzlikta uz kuģa).

    5. Paskatieties, mēs tuvojas stacijai, ko sauc par (mēs pacelam divas dziesmas) “REFLECT-KA”, “OPPOSITION” Spēle “TELL A SIDE”

    Sad- jautrs

    Ieelpot-izelpot

    Ilgstoša

    Mitrs slapjš

    Drauga ienaidnieks

    Plāni tauki

    Vasara-ziema

    Tuvumā

    Run-stand

    Slims veselīgs

    Diennakts

    Lost-found

    Karsts aukstums

    Plats šaurs

    Augsts zems

    Gļēvulis

    Sharp-blunt

    Vecs jauns

    Griestu grīda

    Sākums un beigas

    Labi darīts! Labi atpūšas. Un tagad turpināsim mūsu braucienu. Paņemiet savu vietu. Pēdējais patskanis atgriezās mājās Uh   (Vēstule tiek ievietota uz kuģa).

    Iii. Nodarbības rezultāts.   Vai jūs esat izbaudījuši mūsu ceļojumu? (bērnu atbildes). Kādu uzdevumu jūs ļoti interesē? (bērnu atbildes). Kurus no uzdevumiem, kurus jūs atradāt visgrūtāk? (bērnu atbildes). Novērtēts bērnu darbs.

    Tas beidzās ar mūsu neparasto nodarbošanos. Atcerēsimies, kur šodien apmeklējām? Ko mēs ceļojām? Pastāstiet man, kā rīkoties skolā? Zināšanu karaliene pateicas jums un nosūtīja mums diplomus. Jūs visi šodien parādījāt savas zināšanas. Jūs spējat pārvarēt visas grūtības, šķēršļus, izaicinājumus, parādījāt, ka esat gatavs skolai, gatavs iekarot jaunus augstumus un iegūt jaunas zināšanas.

      OXANA YAKUSHINA

    Skolotājs logopēds MBOU DSKV numurs 29.

    nizhnevartovsk

    Yakushina Oksana Viktorovna

    Galīgo runas terapijas nodarbību kopsavilkums

    iekšā sagatavošanas grupu.

    Mērķis: apkopot un konsolidēt izklaides spēlē iegūtās zināšanas.

    Uzdevumi:

    Izglītība: pārbaudiet, cik lielā mērā bērni apgūst zināšanas un prasmes, kas veidojas lasītprasmes klases; iemācīties tos izmantot praksē - spēli.

    Korekcijas attīstība:

    Lai noteiktu spēju noteikt skaņas atrašanās vietu vārdu;

    Praksē pareizu vārdu analīzi;

    Nostiprināt zināšanas par patskaņu un līdzskaņu atšķirībām;

    Noteikt bērnu koncepciju, lai sniegtu skaņu galvenās iezīmes;

    Vilciens burtu veidošana un vārdu lasīšanasastāv no diviem zilbes;

    Izstrādāt fonēmiskā dzirde   un uzmanība;

    Izstrādāt runas gramatiskā struktūra(nostiprināt adjektīvu atbilstību lietvārdiem dzimuma, skaita, gadījumu);

    Izglītības mērķi:

    pašattīstība;

    audzināt bērnus prasmes: strādāt komandā, pacietīgi klausieties skolotāju jautājumus, biedru atbildes un ievērot viņu viedokli;

    veicināt savstarpējas palīdzības un palīdzības sajūtu;

    palielināt interesi par nodarbošanās   un mīlestība pret dzimto valodu.

      Iekārtas, materiāli: Skaņas ieraksts "Skaņas burts"paku. konditorejas vāciņi, medaļas, sarkana, zila, zaļa, čipsi; kartes ar burtiem, attēli ar skolas piederumiem, portfeli, krāsainu zīmuļu.

    1. Organizatoriskais brīdis

    Logopēds. Cienījamie puiši! Šodien mums grupai   sūtījums ieradies un neparasts burts - skaņa.

    Uzklausīsim to (ieraksta skaņa) "Burti"   no zināšanu karalienes)

    „Mani dārgie jaunie draugi! Es esmu zināšanu karaliene. Šodien es aicinu jūs apmeklēt savā zināšanu valstī! Es gribu zināt, ko jūs esat iemācījušies lasītprasmes klases. Zināšanu valstī jūs gaida interesanti uzdevumi, kas jāaizpilda. Ja jūs varat apstrādāt visus uzdevumus, jūs saņemsiet atlīdzību. Es novēlu jums veiksmi!

    2. Galvenā daļa

    Bet pirms došanās ceļojumā sagatavot mūsu valodaslai mēs viņiem būtu paklausīgi, mēs veiksim artikulācijas vingrošanu.

    1. uzdevums. Mākslas vingrošana ar mūziku. (2. pielikums)

    2. uzdevums.

    "Kādi ir vārdi?". Vārdu sadalīšana zilbēs. (Prezentācija) .

    Nu, tagad mēs varam sasniegt ceļu! Man ir burvju vāciņi, kas mums palīdzēs atrasties zināšanu valstī.

    Aizveriet acis. Viena-divas trešdaļa no zināšanu valsts ved mūs!

    3. uzdevums.

    Saki man puiši, kāda ir atšķirība starp burtu un skaņu?

    (Burts, ko mēs redzam, rakstām, lasām un skaņu, ko dzirdam un izrunājam)

    Atcerēsimies visus patskaņus ar jums izklausās AO OUY (mēs dzeram patskaņus ar atšķirīgu piķi).

    “Atrast vēstuli”

    Bērni nosauc savu vārdu un skaņu, ar kuru sākas viņa vārds. Norādiet savas skaņas raksturojumu. Krāsojiet noteiktas krāsas nosaukuma burtu iepriekš sagatavotas lapas.

    (Sarkanā krāsā, ja nosaukums sākas ar patskaņu skaņu, zilā krāsā, ja ar līdzskaņu līdzīga skaņa, un ar zaļu zīmuli, ja līdzskaņa ir mīksts.) Pielikums Nr.

    4. uzdevums

    "Uzminiet mīklu"   un liekot burtus uz galda.

    Skaņas vārdu analīze "SOVA".

    "Galdauts", "Tabula", "Salvete", "Elephant",

    "Krēsls", "Shoemaker"   un "Salons",

    "Sapnis", "Simfonija", "Valsts",

    "Simbols", "Tīkls", "Stikls", "Siena".

    Kas ir vēstule, bērni,

    Vai mēs tikāmies saskaņā ar šiem jautājumiem? (Vēstule "Ar").

    "Mākonis", "Punkti", "Wasp",

    "NAIL", "Cool"   un “Kolos”.

    Visi bērni zina ilgu laiku,

    Kas ir līdzīgs ritenim. ( "O")

    "Vilks", "Wizard"   un "Pabeigts"

    Visi vārdi ... (burts "In")

    Sāciet ar šo vēstuli

    "Arbūzs"   un "Almanac".

    Viņa satiek mūs visus

    Gandrīz visos vārdos. (Vēstule "A")

    Fizminutka.

    Ir pienācis laiks mazliet atpūsties.

    Uzdevuma numurs 5

    "Ko mēs ievietojam portfelī"

    Daudzskaitļa lietvārdu veidošana.

    Numuru saskaņošana ar lietvārdiem.

    3 piezīmjdatori - savā portfelī ievietos trīs piezīmjdatorus.

    5 zīmuļi - savā portfelī ievietosim piecus zīmuļus.

    2 kārbiņas - manā portfelī ievietosim divus zīmuļus.

    3 sukas - mans portfelis ievietos trīs sukas.

    2 rindas - savā portfelī ievietos divas rindas.

    5 grāmatas - manā portfelī es ievietoju piecas grāmatas.

    6. uzdevums.

    "Savāc divus vārdus zilbes»

    Bērniem tiek piedāvāta zilbe, kurai tie ir jāsaista, lai iegūtu vārdus un atrastu vārdu šim vārdam.

    7. uzdevums.

    "Atrast vārdu"

    Katrā grupai   Atrodiet vienumus Pievienojiet tikai tos vārdus, kas atšķiras tikai ar vienu burtu. Pierakstiet attēlus.

    Cik daudz līdzskaņu šajā vārdu? (2) . Un cik balss? (1) . Kas ir balss?

    (pēc uzdevuma pabeigšanas atkal atskan Zināšanu karalienes balss)

    „Labi puiši! Jūs veicāt lielisku darbu ar visiem uzdevumiem un par to es jūs apbalvoju. Nu, es jums ardievu, es priecājos atkal redzēt zināšanu valstī. Drīz jūs redzēsiet, mani dārgie draugi! ”

    Nodarbības rezultāts.

    Logopēds: Kas bija nodarbošanās? Ko mēs darījām nodarbošanās? Kas jums visvairāk patīk nodarbošanās?

    Pieteikuma numurs 2

    IZSTRĀDĀTIE GYMNASTIKA

    Bērns veic 8 mainīgas kustības. Katrai kustības aparāta kustībai ir pievienota roku kustība. Mūzikai.

    1) Izspiediet acis, krunciet, nostipriniet dūriņus, lai atvērtu plaukstas, atveriet acis plaši.

    2) "Lion". Mute atveras plaši, izrunā skaņu AAA, aizver muti, sakodot augšējo lūpu ar skaņu. BBB, atveriet muti - AAA, aizveriet, sakodiet apakšējo lūpu - BBB, atveriet muti utt "Fall"kas atveras un aizveras tāpat kā zobi: atvērts "Fall", aizvērt - apakšējie atvērtie pirksti uztver augšējo dūri; atvērt "Fall", aizveriet - augšējie atvērtie pirksti uztver apakšējo dūri utt.

    3) "Fat" - "Thin"

    * Vaigi PLEASE (rokas "Ball", pieskaras plaukstas locītavām un pirkstiem) - TO PULL (plaukstas saliekas uz iekšpusi un savienojas ar tuberkulām, pirksti un plaukstas tiek atdalītas, cik vien iespējams).

    ** vaiga piepūsts es deflēju pārmaiņus: pa kreisi ir piepūsts., pa labi ir izpūstas un otrādi. Rokas pārstāv pozīciju vaigiem: pa kreisi palmu bumba, labā palma taisna un otrādi.

    4) "Fence" - "Tubule""Fence"   - lūpas atšķīrās plašā smaidā, āķis, lai visi zobi būtu redzami, rokas krūšu priekšā, plaukstas pret sevi ar pirkstiem. "Tubule"   - caurulītes lūpas ir izstieptas tā, lai zobi būtu redzami, rokas sakristu, plaukstas ir savienotas krūšu priekšā, pirksti ir atsevišķi. Bērnu aizstājēji zilbes

    Mēs esam (I)-MU gribētu (I)-BU, Py (I)-PU YOU (I)~ Woo, gee (I)-GU un citi

    5) "Skūpsti". Lūpas ar salmiņiem, atvērtas un aizvērtas, piemēram, knābis, plaukstas kopā, cieši aizvērtas, atvērtas tikai slēgti pirksti, imitējot knābja kustību. Bērns izdara skūpstu.

    6) "Spatula" - "Adata""Spatula". Plašā mēle atrodas uz apakšējiem zobiem. Lūpas ir izstieptas tā, lai apakšējie un augšējie zobi būtu redzami, rokas ir palmu lejup, tuvu viena otrai. Bērns aizver un atver savu muti, noklausoties mēli ar LA-LA-LA skaņu, viņa plaukstas pat laikā ar galdu.

    "Adata". Mēle ir šaura, izstiepta, plaukstas kopā.

    7) "Kauss" -- "Tubule""Kauss". Lūpas ir izstieptas, mute ir plaši atvērta, mēle ir kauss, rokas ir plaukstas, kas veidojas kauss, bērns izrunā EEI. "Tubule". Lūpas tiek nostiprinātas pie skaņas [y], mēli savīti caurule, plaukstas ir cieši aizvērtas.

    8) "Krāsot griestus". Mēle pārvietojas no zobiem uz debesīm, rokas ir pievienotas plaukstas:, pagriezās uz augšu, saliekt pie elkoņa un pārvietoties uz leju, ja mēle ir tuvu zobiem, un pacelties uz sejas, kad mēle tiek ievilkta rīklē.

    9) "Pavasaris". Mēle balstās uz augšējiem zobiem, mute atveras un aizveras, mēle nav "No līmēta"   no zobiem labās rokas plauksts balstās uz kreisās rokas pirkstiem, kreiso roku pirksti saliekas un noliecas, kad žokļa kustības.

    10) Norīšana ar galvu, kas atdalīta atpakaļ. Atveriet muti, mest galvu atpakaļ, aizveriet muti, izvelciet, pakariet galvu uz leju.

    11) Cirkulārās valodas kustības vienā un otrā virzienā. Bērns ar labās rokas rādītājpirkstu apraksta kustību pulksteņrādītāja virzienā, pa kreisi - pretēji pulksteņrādītāja virzienam.

    12) "Futbols". Bērns tur rādītājpirkstu uz vaigiem, balstās uz iekšpusi ar mēli vai nu pa kreisi, vai uz labā vaiga, cenšoties iekļūt pirkstos. Lai kontrolētu, uzsvaru skolotāja spēks liek savus veltņus bērna vaigiem.

    13) "Zirgs". Mute plaši atvērta, mēle pacelta un atpakaļ, veicot zvana klikšķi. Pēc noklikšķināšanas uzklikšķinot uz leju, rokas stiepjas uz priekšu, pirkstiem dūrienā, par katru klikšķi, lai strauji paaugstinātu dūriņus. (Lai vienkāršotu aizturi, mutē atvērtajā pozīcijā var izmantot vīna korķi, kas ir veseli vai sagriezti biezumā un ievietots starp bērna zobiem.)

    14) "Bremžu zirgs". Bērns dramatiski izvelk dūriņus, runājot atviegloti: lūpas skan TPIR.

    15)"Chatterbox". Bērns ātri pārvieto mēli uz priekšu un atpakaļ, pieķeroties augšējai lūpai, padarot BL-BL-BL skaņu, vadošās rokas pirksti atkārto mēles kustības

    Pieteikums

    VĀRDOŠANA NO DIVAS Zilbes,

    Pick up attēlus