Vstúpiť
Portál logopédie
  • Umiestnenie roľníkov v ZSSR: kto sú kulakovia?
  • Ktoré krajiny na svete sú najväčšie rozlohou a počtom obyvateľov Čo je to mesto
  • Viadukt Millau nad údolím Tarn - najvyšší most na svete
  • Slangové výrazy so slovom CHILL Ako preložiť slovo chill
  • Palec hore a vyčnievajúci malý prst, alebo čo znamená medzi mladými ľuďmi gesto „Shaka“?
  • Správa o práci fety
  • Za 5 minút naučím projekt o technológii. Naučím to za päť minút. Ako preusporiadať úlohy na dôležité a veľmi dôležité

    Za 5 minút naučím projekt o technológii. Naučím to za päť minút. Ako preusporiadať úlohy na dôležité a veľmi dôležité

    Ministerstvo všeobecného odborného vzdelávania v Sverdlovskej oblasti
    Štátna rozpočtová odborná vzdelávacia inštitúcia

    Sverdlovská oblasť

    "Kamyshlovsky Pedagogická fakulta"

    Účinkujúci:

    Študenti 3 „DO“ skupín

    Vodca:

    Bolotova E.Yu

    Kamyshlov, 2018

    Zbierka majstrovských kurzov je určená na pomoc učiteľom, študentom atď.

    Súčasťou zbierky je majstrovská trieda „Naučím za 5 minút“. Zbierka obsahuje obsah a priamo majstrovské kurzy

    Zbierka je určená študentom pedagogických vysokých škôl a môže byť užitočná aj pre učiteľov, pedagógov, sociálnych pracovníkov, rodičov, učiteľov ďalšieho vzdelávania.

    Obsah

    „Hodiny“

    Cieľová skupina:

    Účel (z pohľadu učiteľa): formovanie schopnosti pracovať podľa navrhovaného algoritmu na vytvorenie produktu aktivity u starších predškolských detí.

    Úlohy:

    Vzdelávacie :

      vedieť používať rôzne techniky práce s kartónom

    Vývoj:
    naplánujte si svoje kroky v súlade s danou úlohou;

    Navigácia v znalostnom systéme

    Zapájajte sa do spoločných aktivít s pedagógom

    Vzdelanie:

      formovanie motivácie k činnosti, tvorivosť.

    Vybavenie: starý disk, nožnice, lepenka; počítač, pedikúra, prezentácia, fixky, jednoduchá ceruzka, niť 10, špendlík.

    Postup v hlavnej triede:

    Prípravno - organizačné

    Ahojte deti. Všetci sa nám naozaj páčia naše remeslá, fotografie. Ale asi každý mal staré disky?

    Tiež ich mám veľa povaľovaných, ale rada by som zdobila. A mal som nápad ich vyzdobiť a čo budeme robiť, nech hádanku uhádnu:

    Deň a noc idú.

    Nikdy sa neunavte.

    Monotónne šepkajú do rytmu:

    Kliešť, klop, klop a klop.

    Šípky ako fúzy.

    Volal ...

    Výborne chlapci!

    Vitajte.

    Áno

    Hodiny

    Hlavná časť

    Máte pravdu, chlapci, teraz s vami vyrobíme hodinky z disku. Teraz začnime zdobiť naše remeslo z CD diskov vlastnými rukami. Vonkajšia časť budíka bude lesklá, v kruhu musíme lepiť štvorce s číslami, umiestňovať ich ako na bežný ciferník. Na zadnú plochu, v strede, musíme prilepiť väčší kruh, ktorý nám pomôže pripevniť šípky.
    Upozorňujeme, že šípky musia byť pohyblivé, takže sa nemôžu lepiť. Ruky pripevníme na pripináčik, aby sa dali otáčať, aby sa na budíku zobrazil čas. Na vonkajšej strane je tiež potrebné prilepiť lepenkový kruh, ale menšej veľkosti, a do stredu prilepiť gombík so šípkami. Najlepšie je zvoliť pre šípky hrubší materiál ako bežný kancelársky papier, napríklad ich vystrihnúť z papiera Whatman alebo tenkej lepenky. Zhora je potrebné lepiť vyrezanú časť "zvončeka" na zadnej strane a zo spodnej strany je potrebné upevniť kartónový stojan, ktorý predtým urobil dva rezy a ohýbal ho. Teraz musíte do týchto slotov vložiť CD a náš budík je pripravený, môžete začať vyučovať alebo hrať hry.

    Urobiť

    Záverečná časť

    Chlapi, dostanete také nádherné hodinky, ktoré môžete dať alebo položiť na poličku a zdobiť tak izbu.

    Počúvajte, dokončite prácu

    „Kôš s kvetmi“


    Cieľová skupina: staršie deti predškolského veku

    Účel (z pohľadu učiteľa): rozvoj emočnej sféry dieťaťa, úcta k starším

    Úlohy: Vzdelávacie :

      upevniť, zlepšiť kreativitu

    Vývoj:

      rozvoj tvorivých schopností prostredníctvom tvorivých spoločných aktivít vychovávateľa a dieťaťa

    Vzdelávacie :

      vychovávať deti k láske a úcte k staršej generácii

    Vybavenie: farebný kartón a papier, nožnice, lepidlo PVA, jednoduchá ceruzka, žltý obrúsok, pravítko, podkladový list., štetec na lepenie, odpadkový kôš

    Postup v hlavnej triede:

    Dobrý deň! Dnes u nás ľudia oslavujú „Deň starších ľudí“. Preto teraz v triede pripravíme takéto koše pre vaše babičky.

    Potrebujeme farebný kartón a papier, nožnice, lepidlo, jednoduchú ceruzku, obrúsok

    Hostiteľ hlavnej triedy je vítaný.

    Hlavná časť

    Teraz vezmeme farebný kartón rovnakej farby ako váš košík. Z farebného papiera vystrihnite košík. Opatrne ohneme základňu nášho košíka. Teraz vezmeme bielu lepenku a vystrihneme základňu, na ktorú budeme kvety lepiť. Prilepíme základňu na náš košík. Uvidíte, aký krásny košík máte. Myslíte si, že to už môžete dať babke alebo potrebujete pridať niečo iné? Samozrejme pridaj. Malými košíčkami ozdobíme také krásne kvety. Na prípravu takýchto kvetov musíme nastrihať 9 kruhov rovnakej farby, ale iného priemeru (veľkosti), darí sa to všetkým? Teraz urobíme zárezy na kruhoch, takto by sme mali dostať 16 zárezov. Urobili to všetci?

    Teraz zaoblite hrany tak, aby sme mali okvetné lístky. Teraz zložíme každý okvetný lístok na polovicu, uvidíme, aké objemné okvetné lístky dostaneme. Zhromažďujeme 3 okvetné lístky a lepíme ich do stredu. Potom si vezmeme žltý obrúsok, odtrhneme malú časť a krúživými pohybmi prstov dostaneme guľku. Lepíme ho do stredu kvetu.

    Teraz urobíme tieto listy pre naše kvety.

    No, pripravili sme všetky ozdoby na košík, ktoré môžete ozdobiť. Najskôr nanesieme, vyskúšame, kde a čo sa bude nachádzať, a potom to zalepíme.

    Podarili sa všetci? Ukáž mi. Aké úžasné, farebné koše s kvetmi majú všetci.

    Musíme sa len podpísať.

    Spolu s vedúcim hlavnej triedy uskutočňujú výrobok postupne. Pozorne počúvajte, odpovedajte na otázky moderátora, v prípade ťažkostí sa obráťte na dospelého (dospelý ponúka pomoc tým, pre ktorých je ťažké)

    Záverečná časť

    Ukážte svojmu susedovi, aké koše s kvetmi ste ukázali. A teraz dáme koše na určené miesto. Upratujeme pracovisko.

    Obdiv k produktu, čistenie pracoviska.

    „Babička vedľa dedka“

    Cieľová skupina

    Cieľ: výroba slávnostných postáv „babičky“ a „dedka“ pomocou rôznych druhov produktívnych aktivít.

    Úlohy:
    Vzdelávacie :

      naučiť deti vytvárať spoločnú skladbu.

    Vývoj:

      rozvíjať tvorivú predstavivosť, myslenie, jemnú motoriku rúk.

    Vzdelanie:

      formovať v deťoch láskavosť, úctu, lásku k staršej generácii.

    Vybavenie a materiál: lepiaca tyčinka a PVA, nožnice, vata, farebná lepenka, fixky červenej a čiernej farby, šablóny, jednoduchá ceruzka, šmýkačka, polotovary kvetov a motýľov.

    Postup v hlavnej triede:

    Dobrý deň! Sme radi, že vás môžeme privítať v našej majstrovskej triede venovanej „dňu starších“. Dnes si pomocou aplikácie urobíme remeslo „babička a dedo“. Potrebujeme na to nožnice, lepidlo - ceruzku, bielu lepenku, fixky, vatu, jednoduchú ceruzku, šablóny a podložný list.

    Radi by sme vás upozornili na bezpečnostné opatrenia: pracujte opatrne, nerozptyľujte sa, na stole by mal byť poriadok.

    Pozdravia sa.

    Počúvajte pozorne bezpečnostné opatrenia.

    Hlavná časť

    Na stole je pre vás pripravené všetko potrebné vybavenie a materiál, ktorý budete potrebovať na výrobu remesla.

    Poďme teda do práce, najskôr si vezmite kartón farby, ktorú potrebujete - to bude oblečenie pre budúce postavy. Vezmeme šablónu a vystopujeme ju pozdĺž obrysu a vystrihneme. Berieme polotovary z lepenky - to budú hlavy. Lepíme ho na telo. Pomocou čierneho fixu nakreslite oči a nos a červenou farbou - ústa. Vezmeme vatu a lepidlo PVA a urobíme vlasy, obočie a fúzy. Vezmeme motýlik a kvety, prilepíme motýľa k dedkovi na obleku a kvety k babke na šatách. Voliteľne pridáme poháre a ružové líčka.

    Nechajte svoju prácu.

    V priebehu práce podajte žiadosť.

    Záverečná časť

    Teraz je naša aplikácia pripravená. Aplikáciu je možné použiť ako darček.Zdvihnite ich a obdivujte, aké svetlé a veľmi pekné postavy starých rodičov sa vám ukázali! Sme takí šikovní!

    Dokončite a demonštrujte výsledok.

    „Isothread“

    Cieľová skupina : staršie deti predškolského veku

    Cieľ: vykonajte kompozíciu netradičnou technikou kreslenia (nitrografia)

    Úlohy:

    Vzdelávacie :

      oboznámiť deti s technikou kreslenia niťou, upevniť si zručnosti presnej práce s kvašom

    Vývoj:

      rozvíjať tvorivú osobnosť, jemnú motoriku, priestorové zastúpenie

    Vzdelávacie :

      vyvolať pozitívnu odpoveď na výsledky svojej práce, vychovať estetické kvality

    Vybavenie : 2 listy papiera, nite (vlnené a jemné), farby, štetce, nádoba na vodu, ťažká kniha, podkladový list

    Pokrok v hlavnej triede :

    - Chlapi, navrhujem, aby ste vyriešili moju hádanku!

    Je tu lopta, je tu cievka,

    Aj do oka ihly.

    Celkom správne. Chlapi, aké vlákna viete?

    Prosím, povedzte mi, prečo potrebujete vlákno?

    Správny! Ale dnes som vám priniesla špeciálne vlákno, môžete s ním nielen šiť, vyšívať, pliesť, ale aj kresliť! Vieš si predstaviť? Dnes vás naučím, ako kresliť s vlnenými a šijacími niťami! Je zaujímavé vyskúšať?

    Nite

    Vlna, šitie, tenká, hrubá atď.

    Šiť, vyšívať, pliesť

    Hlavná časť

    Ukážem ti, ako budeme kresliť pomocou šnúrok. Najskôr si vezmeme hustú vlnenú niť. Zdvihni to a ukáž mi to.

    Skvelé, potom ho jemne ponorte do farby a teraz krúživými pohybmi od stredu do špirály roztiahnite niť na list papiera, pridržte ju na konci nite, jemne pomôžte štetcom. Koniec suchej nite nasmerujeme nadol, držíme ju v pravej ruke a ľavou rukou položíme na niť kúsok papiera a dlaňou ho stlačíme (učiteľka ukazuje a vysvetľuje, pomáha).

    Teraz pomaly vytiahneme niť. Kúzlo sa stáva!

    Pozri sa na tú krásu! -Ako vyzerá váš obraz?

    Zaujímavé? Potom navrhujem skúsiť to znova, lenže tentokrát to bude zložitejšie! Pozor, teraz sa pokúsime nakresliť tenkou niťou a inou farbou.

    Takže zdvihni a ukáž mi tenkú niť. A teraz opakujeme rovnaké kroky ako s vlnenou niťou.

    Jemne ponorte svoju niť do farby a teraz krúživými pohybmi od stredu v špirále roztiahneme niť na list papiera, pridržíme sa na konci vlákna, jemne pomôžeme štetcom. Koniec suchej nite nasmerujeme nadol, držíme ju v pravej ruke a ľavou rukou položíme na niť kúsok papiera a dlaňou ho stlačíme (učiteľka ukazuje a vysvetľuje, pomáha).

    Teraz pomaly vytiahnite vlákno. Skvelé, teraz máme druhý obrázok.

    Zvážte výsledky ich práce

    U motýľa; na kvetinu atď.

    Deti pozorne počúvajú učiteľa, konajú s ním.

    Záverečná časť

    Bolo pre vás zaujímavé zoznámiť sa s nitrografiou? S ktorou niťou (šitie alebo vlna) sa ťažšie kreslilo? Keď výkres vyschne, budete môcť sami dokončiť podrobnosti svojho obrázka.

    Deti pozorne počúvajú učiteľa, zúčastňujú sa na dialógu.

    „Vzdušný melón“

    Cieľová skupina : skupina seniorov

    Téma: „Vzdušný melón“

    Cieľ: predstaviť deťom netradičné techniky maľovania pomocou peny na holenie

    Úlohy:
    Vzdelanie:

      Ukážte rôzne spôsoby, ako nakresliť penu na holenie

    Vývoj:

      Oboznámiť sa s vlastnosťami obrazovej techniky

    Vzdelanie:

      Cvičenie v podobe tvorivých diel

    Postup v hlavnej triede:

    Ahojte chlapci Máte radi vodné melóny?

    Kto vám zvyčajne kupuje melóny?

    Poďme si teraz každý z vás pripraviť svoj vlastný kúsok melónu.

    Áno

    Rodičia

    Hlavná časť

    Teraz vám odporúčame ísť do práce.

    Vezmeme lepenku a položíme na ňu šablónu vo forme vzduchového melónu, potom túto šablónu nalepíme na lepenku, teraz si musíme pripraviť objemné farby na to potrebujeme krém na holenie, PVA lepidlo, farby. Všetky ingrediencie zmiešame a výslednú farbu nanesieme na náčrt a kosti vyložíme z konfiet.

    Hrať

    Záverečná časť

    Ďakujeme za vašu prácu, máme veľmi chutné plátky melónu.

    Počúvajte, dokončite prácu.

    Testovací projekt „Ústna esej“

    Cieľ: Preukázať schopnosť tvorivého zastúpenia
    individuálne dojmy a myšlienky na konkrétnu tému.
    Popis objektu:super esej

    Časový limit na dokončenie úlohy: 30 minút

    3 - 5 minút (minimum?) Úloha:

    1. Určte myšlienku rozprávania v súlade s navrhovaným
    podľa odborníkov na témy.

    2. Určte obsah prejavu.

    3. Vytvorte si rečový plán

    4. Pripravte si vybavenie potrebné na vystúpenie
    (priečinok na tablete atď.)

    5. Vyskúšajte

    6. Informujte odborníkov o ukončení práce a pripravenosti
    demonštrovať úlohu.


    Súťažná úloha „Príprava a vedenie fragmentu hodiny“

    (stupeň objavovania nových vedomostí) v základných ročníkoch jedného z akademických predmetov

    Cieľ: preukázať schopnosť pripraviť a predniesť lekciu

    určitý typ

    Popis objektu: fragment hodiny (etapa objavovania nových poznatkov) -

    predmet, trieda a téma zvolená odborníkmi 1 hodina Časový limit na odoslanie zadania: 25 minút (n: \ inim \\: \\; ?) Podmienené: Úloha:

    1. Formulujte cieľ a zámery fázy lekcie



    2. Určte postupnosť / fázu otvárania nového
    vedomosti

    3. Stanovte obsah práce v každej etape a použité metódy
    a „metódy organizácie aktivít študentov

    4. Vyberte materiály a vybavenie pre fragment

    5. Pripravte si vybavenie potrebné na organizovanie aktivít
    žiakov

    6. Tlačte na počítači a tlačte b v 2 kópiách (1 tlač
    odborník): predmet, trieda, učebné osnovy, téma hodiny,
    účel, plán uskutočnenia časti hodiny (etapy a zhrnutie
    činnosť)

    7. Vyskúšajte

    8. Informovať odborníkov o ukončení práce a pripravenosti demonštrovať
    fragment lekcie


    Súťažná úloha „Vývoj a implementácia mimoškolských aktivít

    Lekcie “

    Cieľ: preukázať schopnosť pripraviť a vykonávať mimoškolskú činnosť určitým smerom

    Popis objektu: mimoškolská činnosť - smer mimoškolských aktivít a trieda podľa výberu znalca

    Časový limit na prípravu úlohy: 1 hodina

    Časový limit na odoslanie zadania:20 minút

    Podmienené: deti vo veku základnej školy (dobrovoľníci 8 osôb)

    Úloha:

    1. Stanoviť tému mimoškolských aktivít v súlade s daným
    odborníci na smerovanie a vek študentov

    2. Formulujte účel a ciele hodiny

    3. Určte fázy lekcie

    4. Stanovte obsah práce v každej etape a použité metódy
    a spôsoby organizácie aktivít študentov

    5. Vyberte materiály a vybavenie pre hodinu

    6. Pripravte si vybavenie potrebné na organizovanie aktivít
    učiacich sa

    7. Tlač na počítači a výstup v 2 kópiách (1 tlač
    odborníci): smer mimoškolských aktivít, trieda, program,
    téma hodiny, účel, plán hodiny (etapy a krátke
    obsah aktivity)

    8. Vyskúšajte

    9. Informovať odborníkov o ukončení práce a pripravenosti demonštrovať
    okupácia


    Testovací projekt "Vývoj rodičovskej schôdze pre

    Rodičia prvákov “

    Cieľ: preukázať schopnosť viesť rodičovstvo

    zbierka

    Opis objektu: rodičovská schôdza - voliteľná téma

    odborníkov

    1 hodina Lehota na odoslanie zadania: 10 minút Podmienené: rodičia prváčikov (8 dobrovoľníkov) Úloha:

    1. Určte účel a ciele stretnutia v súlade s bodom
    odborníkom navrhnutá téma

    2. Vytvorte štruktúru a priebeh stretnutia

    3. Určte obsah a metódy organizácie práce s
    rodičov

    4. Vezmite materiál a vybavenie

    5. Tlačte na počítači a vytlačte ho v 2 kópiách (1
    dať odborníkom): téma stretnutia, účel
    fáza stretnutia, plán uskutočnenia fragmentu stretnutia
    (etapy a súhrn aktivity)

    6. Vyskúšajte

    7. Informovať odborníkov o ukončení práce a pripravenosti
    demonštrovať úlohu


    Súťažná úloha „Naučím za 5 minút“

    Cieľ: preukázať schopnosť vytvárať tvorivé diela aplikovaného charakteru

    Opis objektu: tvorivá práca

    Časový limit na vykonanie úlohy:25 minút

    Časový limit na odoslanie zadania: 5 minút

    Úloha:

    1. Určte dej a techniku \u200b\u200bvykonávania práce v
    dodržiavanie podmienok stanovených odborníkmi

    2. Vezmite si materiál a náradie pre prácu

    3. Pripravte požadované šablóny

    4. Zvážte komentár k vášmu prejavu

    5. Informovať odborníkov o ukončení práce a pripravenosti
    splniť súťažnú úlohu.



    Anastasia Sotnikova
    „Naučíme dieťa počítať za 5 minút.“ Metodické odporúčania pre rodičov

    Čo myslíte, dá sa urobiť za 5 minút?

    Napríklad lietadlo pre 5 minút prekonáva vzdialenosť asi 67 km. Napriek tomu, že človek nie je schopný vyvinúť takúto rýchlosť, dokáže veľmi veľa: pripravte si ľahké raňajky, prezrite si e-maily, cvičte a veľa ďalších zaujímavých a užitočných vecí.

    V tomto článku by som chcel hovoriť o tom, ako môžete rozvíjať matematické schopnosti v jazyku dieťa len za 5 minút bez špeciálnych nástrojov a vedomostí. Byť malý dieťa úspešné zvládnutie prvých matematických pojmov a získanie potrebných zručností pre ďalšie vzdelávanie v škole, dospelý potrebuje najjasnejšie vedieť: čo konkrétne chceš učiť dieťa momentálne.

    Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že matematické schopnosti sú znalosť čísel a zručností počítať... To zďaleka nie je tento prípad. Často sa vo svojej praxi stretávam s takými príklady: "Už môj Andryusha." počíta do 10» , hovorí matka trojročného chlapca. Ak však dáte Andryušovi 5 kociek a opýtať sa: „Koľko máš kociek?“potom chlapec nemôže dať správnu odpoveď (konečné číslo, pretože nevlastní kvantitatívny účet, ale iba reprodukuje názvy čísel v priamom poradí. Inými slovami, keď Andryusha « počíta do 10» , potom jednoducho reprodukuje text ako báseň bez rýmu. Taký „Zapamätanie“ ďalej vedie k ťažkostiam pri zvládaní ordinálneho a kvantitatívneho počítania. Toto sa ukazuje v nasledujúcom okamihy: „Andryusha, daj 3 autá do garáže“. Dieťa vykoná úlohu nesprávne - dá inú sumu. Dieťaťukto nevlastní množstevný účet, bude tiež ťažko odpovedať otázka: „Povedz mi, koľko jabĺk je v košíku?“... Aby to dieťa vedelo, sú potrebné jablká počítať(vyjadriť množstvo číslo položky, to znamená, že musíte vykonať určité činnosti. V ranom veku to bude určitý proces - dieťa vezme jedno jablko z košíka, pomenuje množstvo „Jeden“, odloží to bokom. Ďalej so všetkými ostatnými jablkami. V staršom predškolskom veku dieťa táto akcia sa uskutoční pomocou vizuálneho vnímania založeného na predtým získaných zručnostiach.

    Pri výučbe dieťa matematických pojmov pre ranný vek je potrebné dodržiavať niekoľko podmienky:

    1. Vykonávať školenie hravou formou;

    2. Sledujte postupnosť zadávania pojmov;

    3. Systematicky viesť hodiny.

    Ako naučiť batoľa počítať do 5 minút? Tu vám pomôžu prstové hry. Napríklad,

    dieťa na pravej ruke alebo sa dotknite každého prsta vlastným, počnúc palcom)

    Jeden dva tri štyri päť -

    (za každé slovo, ktoré zložíte prstom dieťa na ľavej ruke alebo sa dotknite každého prsta vlastným, počnúc palcom)

    Budú hrať prsty.

    (zatínanie a rozopínanie prstov)

    Prebehol po ceste

    (prsty „Spustiť“ na stole alebo na kolenách)

    A našli ich hračky:

    (pozbieraj prsty detská päsť)

    Jedno lietadlo,

    (počnúc veľkým "Otvorené" jedným prstom dieťa)

    Dva vrtuľníky,

    ("Otvorené" ukazovák dieťa)

    Tri hrkálky

    ("Otvorené" prostredník dieťa)

    Štyri sušienky,

    ("Otvorené" prstenník)

    Päť nadýchaných zajačikov.

    ("Otvorené" malíček, ukáž celú dlaň)

    Práve tam stoja bok po boku.

    Vedľa nich je jeden slon,

    (na druhej strane "Otvorené" palec)

    Dve vtipné káčatká

    ("Otvorené" ukazovák dieťa)

    Vedľa nich sú tri mačiatka,

    ("Otvorené" prostredník dieťa)

    A ďalšie štyri knihy,

    ("Otvorené" prstenník)

    A za nimi je päť opíc.

    Jeden dva tri štyri päť.

    (súčasne pokrčte prsty dieťa v oboch rukáchzačínajúce veľkým)

    (zaťatie a roztiahnutie prstov do päste)

    Túto hru by ste sa mali naučiť postupne. Pre deti stačia prvé štyri riadky. Po dobu 2 rokov sa najskôr naučte cviky na jednej a potom na druhej strane.

    Naučiť sa počítať nie je len doma. To sa dá robiť všade, hlavné je dodržiavať podmienky.

    Napríklad idete na prechádzku a poviete si dieťaťuže hračky chcú aj chodiť. Poďme dieťa si vyberiečo chce brať. Ak dieťa prinesie veľa hračiek, potom spolu s ním vyberte, čo potrebujete množstvo: „Dnes si môžeme vziať iba dve hračky - vedro a lopatku - to sú dve hračky; bábika a medveď sú dve hračky. ““ Pomenované hračky odložte bokom a upriamte pozornosť dieťaťa na množstvo - jedná sa o dve hračky. Navrhnúť dieťaťu vezmite si potrebné množstvo sami. Keď sa dieťa naučí počet do dvoch, prejde na ďalšie číslo.

    Pieskovisko môže pripnúť to, čo ste začali doma: „Dnes má Bear narodeniny. Príde k nemu zajačik. Budú dvaja. Preto si musíte pripraviť dva koláče. ““

    Na jeseň môžete pomocou zbierky analogicky naučiť kvantitatívne počítanie listy: „Pozri, aký krásny list som našla. Je smutný sám. Nájdeme taký ďalší a budeme mať dva listy ... Teraz máme dva listy. “

    S číslami sa začnite zoznamovať až keď dieťa ovládne kvantitatívny účet, to znamená, že správne odpovie na otázku "Koľko?".

    Ako vidíte, nie je vôbec ťažké učiť počet detí a nevyžaduje viac ako 5 minút.

    Súvisiace publikácie:

    Abstrakt na FEMP 3-4 roky. Bunnyho učíme počítať. Účel: Pokračovať vo výučbe porovnávania dvoch rovnakých skupín objektov pomocou aplikácie, veľa naznačovať výsledky porovnávania slovami.

    Konzultácia pre rodičov „Učíme deti pravidlá bezpečnosti.“ NAUČTE SVOJE PRAVIDLÁ BEZPEČNOSTI PRE DETI Učte s dieťaťom adresu a telefónne číslo od veľmi mladého veku. Buďte trpezliví pri učení detí! Oni.

    Konzultácia pre rodičov „Učíme dieťa správne prechádzať cez cestu“ Stretnutie rodičov: „Dieťa prechádza cez ulicu.“ Od malička sa musí dieťa učiť, ako správne prechádzať cez ulicu: nie od 5 do 6 rokov, ale oveľa skôr.

    „Futbal“ je klasická hra, ktorú je možné použiť na riešenie mnohých problémov: 1. Vývoj synchrónnej práce mozgových hemisfér (rozcvička.

    Pokyny pre rodičov pri používaní zábavnej matematiky doma Metodické odporúčania pre rodičov. Doma zábavná matematika. Úloha rodiny pri výchove a vzdelávaní dieťaťa je veľmi dôležitá. Rodičia ,.

    Budem učiť za 5 minút

    Téma: "Lienka"

    Cieľ: vyrobiť lienku s pohyblivým vybavením.

    Úloha: naučte hnuteľne pripevňovať diely.

    Vekové publikum: 2-3 trieda.

    Dobrý deň, volám sa Tatiana Michajlovna. Dnes sa naučíme, ako si za 5 minút vyrobiť neobvyklú pohľadnicu, ktorú je možné niekomu predložiť alebo vyrobiť ako pozvánku na tvoje narodeniny.

    Na stoloch by ste mali mať: biely kruh, dva červené polkruhy, bradavky, štvorcový list, čierne pero s fixkou, pero.

    Biely kruh je torzo vašej lienky, červené polkruhy tvoria krídla.

    Vezmite biely kruh a červené polkruhy a spojte ich tak, aby sa otvory zhodovali.

    Vložte bradavky do otvoru a narovnajte „nohy“ bradaviek.

    Hýbte krídlami, počujete šuchot? Naše lienky lietali!

    Čo nám chýba (Škvrny)

    Vezmite fixku a na krídla namaľujte škvrny, aby na tele neboli stopy, vložte štvorcový list papiera a nakreslite.

    Zaujímavý fakt. Koľko má lienka miest, koľko má rokov.

    Môžete otvoriť lienku a napísať príjemné želanie!

    Ukáž, čo si urobil.

    Hlavná trieda skončila.

    Ďakujem!


    Na túto tému: metodický vývoj, prezentácie a poznámky

    Slovné počítanie po dobu 1 minúty

    Každý študent má takúto kartu (na jednom liste sú 3 karty, t. J. 3 študenti). Pri orálnom počítaní v reťazci s cieľom precvičenia si deti prečítali začiatok nahlas a zavolali odpoveď. Ale postupne si čítali sami pre seba ...

    Matematická lekcia. „Jednotky času. Hodina. Minúta.“

    Problémová lekcia „Časové jednotky. Hodina. Minúta“. Lekcia umožňuje systematizovať základné pojmy, riešiť problémové problémy, rozširovať vedecký svetonázor, formovať matematické vedomosti a techniku \u200b\u200b...

    Chlapci, dali sme na stránku svoju dušu. Vďaka za
    že objavíš túto krásu. Ďakujem za inšpiráciu a husiu kožu.
    Pridajte sa k nám na Facebook a V kontakte s

    Neustále sa niečo učíme - v škole, ústave, v práci ... Škoda, že nie všetky vedomosti prídu neskôr vhod. Prial by som si, aby som sa niečo užitočné a rýchle naučil napríklad za 10 minút a použil to na svoju radosť po celý život. webovú stránku bude hovoriť o takýchto zručnostiach.

    1. Používajte klávesové skratky

    Existuje veľa klávesových skratiek, ktoré môžete použiť na rýchle vykonávanie rovnakých akcií. Používajú sa pri práci s oknami, v textových editoroch. v prehliadačoch atď. Našťastie si nemusíme pamätať 350 kombinácií na rýchle písanie a tlač textu. Stačí ich asi 10-15, ale aj oni sú schopní zjednodušiť život. V priečinku zvýraznite tie, ktoré používate najčastejšie (bude to trvať asi 5 minút), potom ich vyskúšajte a zapamätajte si (ďalších 5 minút). Ak pamäť zlyhá, môžete schému klávesových skratiek nastaviť ako tapetu na ploche.

    2. Majster „Pokročilé“ vyhľadávanie vo vyhľadávači

    Sformulujte svoj dopyt správne a vyhľadávací modul vám rýchlo poskytne presnú odpoveď. Príkazy operátora, ktoré pomáhajú spresniť dotazy, sa pre každý vyhľadávač líšia. Ak dávate prednosť výrazu „google“ - operátori vyhľadávania Google vám pomôžu, ak podporujete domáceho výrobcu - zoznámte sa s operátormi Yandex. Zvýraznenie hlavnej veci v zozname a zapamätanie si bude trvať asi 10 minút. A potom - otázka praxe.

    3. Naučte sa rýchlo zistiť preklad slov bez opustenia webovej stránky

    K tomu vám pomôže rozšírenie pre prehliadač Google Chrome - slovník Google. Tezaurus je užitočný pre všetkých, ktorí študujú angličtinu alebo pracujú na internete z anglicky hovoriacich zdrojov: kliknite na neznáme slovo a uvidíte nielen jeho dekódovanie a prepis, ale aj jeho preklad do vášho jazyka. Ak máte základné znalosti angličtiny, bude použitie vstavaného slovníka Google rýchlejšie, pohodlnejšie a oveľa užitočnejšie ako funkcia Google Translate (v ktorej je preklad do ruštiny často pokrivený). Podobná funkcia je k dispozícii aj v prehliadači Firefox.

    4. Osvojte si niekoľko techník rýchleho zapamätania

    Schopnosť uchovať si veľké množstvo dát v pamäti uľahčuje život nielen študentom pred skúškami, ale aj tým z nás, ktorí už dostali diplom. Ak viete, ako používať, ľahko sa naučíte cudzí jazyk, nakúpite v supermarkete všetky výrobky zo zoznamu, ktoré ste si nevzali so sebou, a svojho nového známeho nepomenujete Misha Vasya. Existuje niekoľko technikov, vyberte si toho, ktorý bude pracovať pre vás.

    5. Použite hasiaci prístroj

    Visia všade tam, kde sú potrebné bezpečnostné pokyny. Môžu zachrániť životy a majetok. Koľkí z nás však skutočne vedia, ako ich používať? Venujte 10 minút dôkladnému prečítaniu alebo kontrole video , pamätajte - a staňte sa užitočnejším členom spoločnosti.

    6. Správne zabalte veci do kufra

    Všetci občas cestujeme. Keď sa naučíte správne (prečítajte si: upravené, kompaktné, rýchle a s minimálnym poškodením vecí), budete toto zamestnanie považovať za príjemnú zábavu na celý život a nie za bolesť hlavy.

    7. Merajte čokoľvek vlastným telom

    Čo robiť, ak potrebujete niečo urgentne zmerať, ale nemáte po ruke pravítko alebo zvinovací meter? Počkajte na pomoc alebo sa spoľahnite na oko. Ale na takúto situáciu sa môžete pripraviť vopred vykonaním niekoľkých meraní a zapamätaním si výsledných hodnôt. Užitočné jednotky merania môžu byť:

    • maximálna vzdialenosť medzi špičkami palca a malíčka;
    • dĺžka chodidla od špičky palca po pätu;
    • vzdialenosť medzi špičkami palca a ukazováka;
    • maximálna vzdialenosť medzi špičkami ukazováka a prostredníka.

    8. Určte čas bez hodín

    Len si myslite, že nie sú žiadne hodiny! Pozrime sa na obrazovku smartfónu. Čo však v prípade, že sa ocitnete v situácii úplného „digitálneho detoxu“, ale zároveň meškáte na rande? Pamätať si metódy určovania času bez hodín je ľahké a má veľa výhod!

    9. Pamätajte na základné pravidlá etikety pri stole

    Ak často navštevujete firemné recepcie alebo sa len stretávate s priateľmi v kaviarňach a reštauráciách, potom vám bude rozumieť znalosť moderného. Tie obsahujú:

    • zručnosti správneho vstrebávania rôznych druhov potravín;
    • znalosť základov slúženia;
    • pravidlá správania pri stole.

    Alebo choďte „opačne“ - zistite o hlavných chybách pri stole a nedopúšťajte sa ich.

    10. Naučte sa rýchlo zaspávať

    Väčšina z nás pozná tento tupý pocit: je čas spať, chce sa vám spať, ale jednoducho nemôžete zaspať. Ponúkame niekoľko jednoduchých „trikov“, ktoré vám pomôžu:

    • skus NEZASPAT
      Majte oči otvorené dokorán, v duchu opakujte „nebudem spať“. Náš mozog zle vníma NEČASTIČKU, takže začne vykonávať povel.
    • pamätajte na udalosti dňa
      Listovaním v najmenších detailoch v hlave (najlepšie v opačnom poradí) si hlavu vyčistíte od obáv a obsedantných myšlienok.
    • prevrátiť oči
      Zatvorte oči a otočte ich 3 až 5 krát. Podobné pohyby očí sa vykonávajú, keď spíme. Napodobňovanie spánku pomôže uvoľniť melatonín, spánkový hormón.
    • len snívať
      Predstavte si seba na pohodlnom, príjemnom a krásnom mieste (napríklad v tropickom raji) - nezabudnite na vône, zvuky a hmat. Čoskoro sa uvoľníte a zaspíte.
    • použitie