Vstúpiť
Portál logopédie
  • Tabuľka príčin chorôb Louise
  • Louise hej plavidlá. Vzhľad sivých vlasov. Aké psychologické stavy môžu spôsobiť hnačku
  • „Mier je absencia vnútorných a vonkajších konfliktov“ - Lobsang Rampa
  • „Je hriechom vzdať sa bez lásky, je hriechom nevzdať sa, ak máte radi,“ - Michail Litvak
  • Cvičenie na rozpustenie nevôle
  • Za toto však svojim rodičom nevyčítam.
  • GCD pre ekológiu „Narodeniny Zeme. Výpis z NOD „Narodeniny Jugry Nod

    GCD pre ekológiu „Narodeniny Zeme. Výpis z NOD „Narodeniny Jugry Nod

    Galina Zubko
    Abstrakt GCD „Narodeniny“

    Abstrakt GCD v skupine seniorov.

    cieľ: vytvorenie nástenných novín pre rodičov « Narodeniny v našej skupine»

    Úlohy:

    1. Naučte deti pracovať vo dvojiciach, v mikroskupine, v tíme.

    2. Opakujte postupnosť dovolenky Narodeniny.

    3. Zlepšiť sebaúctu detí.

    4. Rozvíjajte tvorivosť, chuť konať spoločnú vec.

    Materiál lekcie: fotografie z dovolenky, farebný kartón, nášivky na darčeky, lepidlo, nožnice, farebný papier, obrúsky, ceruzky, štetce, papier na kreslenie.

    Priebeh hodiny.

    Deti, vašich rodičov veľmi zaujíma, ako oslavujeme sviatok narodeniny v našej skupine... Ako o tom môžeme zaujímavo hovoriť?

    Môžete si vyrobiť nástenné noviny. (Toto sú noviny, ktoré si môžete pripraviť vlastnými rukami a povedať o udalosti).

    Nástenné noviny sú rôzne. Vyrobíme si nástenné noviny o narodeniny.

    Pamätajme

    Čo narodeniny?

    Toto je radosť, hluk, zábava,

    Sú to piesne, vtipy, smiech,

    Deňčo je najlepšie!

    Hra „Kto je dnes ten narodeninový chlapec?“.

    Pamätajte, ako oslavujete narodeniny doma?

    Ako môžete pozvať hostí na večierok?

    Hostia by si mali pripraviť darčeky.

    Za čo môžete dať narodeninového chlapca narodeniny?

    Hra "Darček" (Pantomíma).

    Čo robiť na oslavu dňa narodenie(postavte slávnostný stôl).

    Kto okrem hostí prichádza na dovolenku (Klauni, animátori.)

    Čo si želajú pre narodeninového muža narodeniny?

    Hra „Zhelalki“.

    "Pomáhate si navzájom, odpovedáte na otázky."

    Iba "Áno" ale len „nie“- priateľsky mi odpovedzte.

    Ak „nie“ poviete, potom klepnite na nohy,

    Ak poviete "Áno", potom zatlieskaj.

    Starý otec chodí do škôlky, je to pravda, deti? (nie)

    Berie tam svoju vnučku, odpoveď, deti (Áno)

    Narodeniny sú zábavným dňom?

    Čakáte hry a zábavu?

    Gratulujem oslávenkyni?

    Alebo to pošleme babke?

    Dáme jej čokoládu?

    Sladký a sladký bozk?

    S dňom blahoželám k narodeninám?

    A samozrejme si prajeme:

    Musí byť tučnejší?

    Byť zdravý, bystrý, pekný?

    A hlasný a bojovný?

    Aké by mali byť želania?

    A teraz navrhujem začať robiť nástenné noviny.

    Na stole nájdete všetko potrebné pre prácu.

    Poďme sa zamyslieť nad tým, kde začneme svoju prácu, a vytvorme algoritmus.

    Práca detí v tíme.

    Zváženie nástenných novín, hodnotenie ich činnosti, zhrnutie!

    Súvisiace publikácie:

    Určené pre deti vo veku 2 - 4 roky Scenár je vhodný na narodeninovú oslavu s rodinou. Miesto konania je byt. Počet hostí.

    Zhrnutie lekcie „Narodeniny“ Účel: zabezpečenie primárnej adaptácie žiakov, dosiahnutie súdržnosti v rámci skupiny. Úlohy: 1. Rozvíjať: - formovať zručnosti.

    „Kolobokove narodeniny“ Lekcia pre druhú juniorskú skupinu Pripravila a viedla vychovávateľka druhej juniorskej skupiny Svetlana Jurievna Romanova.

    Synopsa narodenín komplexnej lekcie Narodeniny Súhrn komplexnej lekcie Ciele lekcie: - Nápravné a vzdelávacie: - obohatenie slovnej zásoby; - konsolidácia.

    Syntéza integrovanej lekcie „K narodeninám Kolobokovi“ Ciele a ciele: Naučiť deti rozlišovať predmety (tvar, farba, zvládnutie priestoru, schopnosť zoskupovať predmety (zelenina ,.

    Synopsa integrovaného OD „K narodeninám zajaca Nyusha“ Synopsa integrovaného OD „K narodeninám zajaca Nyusha“ Stredná skupina Účel: Obohatenie myšlienok o prvosienkach, sťahovavé.

    Zhrnutie GCD v skupine detí v ranom veku „Kolobokove narodeniny“ Záverečná lekcia pre ranú vekovú skupinu „Narodeniny koloboka“ Účel: Opraviť veľkosť objektov (veľké, malé, základné farby).

    Štrukturálne členenie štátnej rozpočtovej vzdelávacej inštitúcie regiónu Samara strednej školy č. 3 pomenovanej po M.F. Leonova s. Privolzhie mestskej časti Privolzhsky regiónu Samara

    (Materská škola „Volna“)

    Abstrakt súvislých vzdelávacích aktivít v prípravnej skupine pre školu

    Téma: „Narodeniny knihy“

    Hlavná vzdelávacia oblasť : Kognitívny vývoj

    Cieľ: Oboznámiť deti s históriou knihy.

    Úlohy:

    - rozvíjať stály záujem o knihu ako nezávislý vizuálny objekt literatúry;

    Vštepujte deťom lásku k umeleckému slovu;

    Oboznámiť sa s výrobou papiera z odpadového papiera;

    Podporujte úctu ku knihe.

    Integrácia vzdelávacích oblastí:

    Vývoj reči:

    - rozvíjať rečové schopnosti, schopnosť vyjadriť svoj uhol pohľadu.

    Sociálny a komunikačný rozvoj:

    - vytvárať podmienky pre duchovnú, hodnotovú a praktickú orientáciu dieťaťa vo svete okolo neho.

    Umelecký a estetický vývoj:

    - rozvíjať estetický vkus, tvorivosť pri vytváraní umeleckého obrazu;

    - v pestovať samostatnosť, sebadôveru, pozitívny vzťah k výsledkom svojej tvorivosti a tvorivosti ostatných detí.

    Telesný vývoj:

    Rozvíjať jemnú motoriku, koordináciu pohybov.

    Metódy a techniky:

    Slovné: rozhovor, otázky, vysvetlenie, čítanie básne, hádanky.

    Vizuál: recenzia, prezentácia „História knihy“

    Praktické: fyzické cvičenia, prstová gymnastika, výroba papiera, knihy, kreslenie obrázkov,

    Materiály a vybavenie: prezentácia „Dejiny knihy“, starý papier, voda, umývadlo, zemiakový škrob, voskovky, farebné ceruzky.

    Prípravné práce: výzdoba rohu knihy, zoznámenie sa s rôznymi krajinami, výroba papiera.

    Formy vzdelávacích aktivít

    Fyzická minúta „No tak, nebuďte leniví“

    Herňa

    Prstová gymnastika "Dom"

    Komunikatívny

    Konverzácia, otázky, hra „Áno - nie“

    Vnímanie fikcie

    Čítanie básne T. Bazhanova „Buďme s knihou kamaráti!“

    Fajn

    Kreslenie ilustrácií

    Experimentálne

    Výroba papiera

    Poznávacie

    Zoznámenie sa s históriou knihy

    Logika vzdelávacích aktivít

    Deti sa rozhliadnu po skupine a všimnú si, že roh knihy je krásne vyzdobený (kvetmi, loptičkami). Vyjadrite svoj uhol pohľadu.

    Zaujal ma dizajn knižného kútika.

    Učiteľka urobí deťom hádanku: - “Je tam list, je tam chrbtica.
    Nie krík ani kvet.
    Žiadne labky, žiadne ruky.
    A do domu prichádza ako kamarát.
    Ľahne si na kolená,
    Všetko ti povie.

    Deti hádajú hádanku:

    KNIHA.

    Vytvorí sa sluchová pozornosť, rozvinie sa pamäť.

    Pedagóg -

    „Povedz mi, máš doma nejaké knihy?“

    O tom hovoria deti. Že majú doma knihy a ako vznikli.

    Pokračujte v konverzácii.

    Pedagóg:

    "Chlapci, pozrite sa, aké krásne a svetlé knihy sú v našich regáloch." Ale knihy neboli vždy také. Zaujíma vás história knihy?Rovnako ako ľudia, aj knihy majú svoj vlastný osud a svoju vlastnú históriu. Pozrime sa do ďalekej minulosti kníh. Práve v tejto podobe, v ktorej sme ich v našej dobe zvyknutí vidieť, existujú knihy už viac ako 500 rokov. To ale neznamená, že dovtedy ľudstvo vôbec nepoznalo knihy. Až teraz mali knihy pre nás iný, často neobvyklý vzhľad. Naši vzdialení predkovia boli vynaliezaví ľudia a na výrobu prvých kníh využili to, čo im ponúkla okolitá príroda.

    Učiteľ ponúka prezentáciu na prezeranie:

    „História knihy“

    Deti chcú poznať históriu knihy.

    Zaujíma ich prezentácia „Dejiny knihy“, vyjadrujú svoj pohľad na vec.

    Pedagóg:

    - "Teraz sa trochu rozcvičíme"

    Fyzické minúty:

    No tak, nebuďte leniví! “

    Ruky hore a dole.
    No tak, nebuďte leniví!
    Vykonajte zametanie jasnejšie, ostrejšie,
    Lepšie trénujte ramená
    Telo vpravo, telo vľavo -
    Musíme si natiahnuť chrbát.
    Budeme robiť zákruty
    A pomôžte rukami. Stojím na jednej nohe
    A upravím ďalšie.
    A teraz striedavo
    Zdvihnem kolená.
    Odpočinutý, svieži
    A opäť si sadli.

    Odstránený emočný stres. vykonávať pohyby v súlade s textom.

    Pedagóg: - „Teraz viete, akou ťažkou cestou prešla kniha, kým sa nám dostala do rúk. Kniha musí byť chránená a musí sa s ňou narábať veľmi opatrne.

    Teraz budeme hrať. “

    Hra „Áno alebo nie“

    Odpovedajte priateľsky „áno“ alebo „nie“.

    1 sa kniha bojí dažďa?

    2. Má kniha rada sneh?

    3. Kniha rada cestuje do knižnice v taške alebo v obale?

    4. Bojí sa kniha špinavých rúk?

    5. Má sa kniha rada čítaná pri jedle?

    6. Má sa kniha rada maľovaná alebo maľovaná?

    7. Bojí sa kniha roztrhnutia?

    8. Výborne! Odviedli ste vynikajúcu prácu.

    Deti odpovedajú na herné otázky.

    Boli ustanovené pravidlá pre narábanie s knihou. Pozornosť je vyvinutá.

    Pedagóg: - „Chalani, chceli by ste sa podieľať na tvorbe papiera?

    Najskôr si pripravíme prsty.

    Prstová gymnastika "Dom"

    Navrhujem, aby ste starý papier roztrhali na malé kúsky. Všetko vložíme do umývadla, zalejeme vodou, vymiesime papier, pridáme 1 lyžicu škrobu. Všetok obsah umývadla dajte na mriežku, rukami uhlaďte a nechajte odkvapkať vodou.

    Deti vykonávajú prstovú gymnastiku "Dom"

    Chcem postaviť dom
    Aby bolo okno v ňom,
    Aby boli pri dome dvere,
    Neďaleko, aby rástla borovica.
    Aby bol okolo plot
    Pes strážil bránu
    Slnko bolo, pršalo
    A tulipán kvitol v záhrade!
    Deti vytvárajú papier.

    Vykonajte emocionálnu gymnastiku prstov.

    Bol vyvinutý záujem o experimentálne činnosti.

    Pedagóg: -

    "Nechajte tento papier pripravený na použitie, ale papier som pripravil skôr, a preto navrhujem, aby som na neho nakreslil nádherné kresby."

    Deti kreslia rôzne kresby.

    Získané zručnosti a schopnosti sa formovali.

    Vyvinula fantáziu.

    10.

    Pedagóg: „-No, aké narodeniny bez darčekov. Teraz zhromaždíme knihu z vašich kresieb a predstavíme ju v knižnom kútiku. ““

    Deti zbierajú kresby do knihy.

    Prejavte záujem o tvorbu kníh.

    11.

    Učiteľ prečíta báseň:

    - „V knižnici pre deti,
    Na policiach sú knihy v rade.

    Berte, čítajte a veľa vedzte

    Ale neurážajte knihu.

    Otvorí veľký svet

    A ak mi je z teba zle

    Si kniha - navždy

    Stránky potom budú umlčané. ““

    „NARODENIE NARODENINY“

    Cieľ:

    Rozvíjajte presvedčenie o priateľstve. Podporujte pochopenie, že priateľstvo je radosť spolu komunikovať.

    Úlohy:

    Poskytnite včasné pochopenie osamelosti u detí a dôležitosti priateľstva.

    Pomôžte deťom pochopiť, ako potešiť priateľa (darčekom, pozornosťou, slovom). Podporujte túžbu detí podieľať sa na uskutočniteľnej práci.

    GCD:

    Organizačný čas:

    Komunikačné cvičenie „Ahoj!“

    Prišiel som ráno

    Dobrý deň, moji priatelia,

    Ahoj slnko a zem

    Som to ja ... (deti sa striedajú a volajú si menom)

    Ahoj!

    Vos-l: Máte radi návštevu?

    Deti: áno!

    Vos-l : koho si navštívil?

    Deti : babička, dedko, priatelia, príbuzní atď.

    Vos-l: dnes vás pozývam na návštevu bábiky Máša. Chlapi, dnes má narodeniny, poďme jej všetci spoločne zablahoželať k tomuto sviatku.

    Hlavná časť:

    Do skupiny vstupujú deti, za stolom sedí bábika Máša.

    Vos-l : Ahoj Masha, čo sa stalo, prečo si taký smutný?

    Masha: Dnes som veľmi smutná, dnes mám narodeniny a dovŕšila som 5 rokov, ale vôbec sa z toho neteším, pretože nemám priateľov, som úplne, úplne sama. Nemám ani nikoho, koho by som pozval na dovolenku. Bábika Máša plače.

    Vos-l: Chlapi, čo by sme mali robiť? Ako upokojiť Mašenku?

    Odpovede detí (škoda, maznanie)

    Vos-l: A poďme všetci spoločne osláviť Mášine narodeniny, pretože sme jej prišli zablahoželať. Chlapi, ako to oslávime?

    • Odpovede detí (hrajme sa, tancujme, pime čaj).

    Masha: Pime čaj a z čoho ho budeme piť, aké náradie je potrebné na pitie čaju?

    Deti: šálka, podšálka, miska na cukor, kanvica na čaj, džbán na mlieko, čajová lyžička.

    Vos-l : Chalani, ako sa toto jedlo volá?

    Deti: Čajovňa.

    Vos-l: Chlapci, viete to? ľudia používali jedlá už v staroveku.

    Spočiatku bol vyrobený z dreva. Ruské národné jedlá zostali drevené a kameninové. Potom sa objavil riad zo skla, kovu, kameniny a porcelánu. Objavili sa súpravy. Ľudia sú pri príprave jedál veľmi opatrní, pretože sa môžu pokaziť a práca toho, kto ich pripravil, zmizne. Riad je umývaný, čistený, utieraný tak, aby bol z neho vždy čistý a príjemný na jedenie.

    Počas príbehu učiteľa deti prestierali stôl a pripravovali riad na pitie čaju.

    Masha: Ďakujem chlapci, pomohli ste mi pripraviť stôl,ale čo ťa budem liečiť? Koniec koncov, je zvykom zaobchádzať s hosťami v deň narodenín, ale sám neviem nič robiť.

    Vos-l: A navrhujem vám upiecť chutné cookies. Chlapi, pomôžeme Mashenke a pripravíme slávnostnú pochúťku a ona sa s nami dozvie, ako sa to dá.

    Vos-l: Vidíte, čo je v mojich rukách?

    Deti: Toto je cesto.

    Vos-l: Čo je to?

    Deti: mäkké.

    • Z tohto cesta si urobíme chutné cookies.

    Cookies môžete pripraviť z cesta rôznymi spôsobmi: môžete si rolovať klobásy a spojiť ich, môžete cesto miesiť prstami, vymýšľať rôzne vzory, a my urobíme cookies metódou tlače. Ideme tlačiť cookies. (Opakujte chlapci). Na začiatok si z cesta vyvaľkáme veľký koláč. A teraz tu máme tieto krásne vykrajovátka na sušienky. A tieto formy použijeme na tlač prázdninových cookies, tu je postup (učiteľ ukazuje deťom). Deti sa pokúšajú tlačiť súbory cookie samy.

    Dnes máme sviatok. Varíme koláčiky
    Dúfame, že sa nám bude páčiť ...

    Hotové sušienky sú rozložené na servírovanie a vložené do rúry.

    Vos-l: Chlapci, zatiaľ čo sa pripravujú naše cookies, ja vás pozývam spolu s Mashenkou na hru s názvom „Balón so želaniami“ (deti stoja v kruhu a odovzdávajú si balón navzájom v kruhu a vyjadrujú želanie bábike k jej narodeninám).

    Keďže Mashenka má dnes narodeniny, každý z vás si bude môcť zaželať niečo veľmi príjemné a intímne.

    Masha, prajem ti veľa zdravia,

    Mashenka, želám ti veľa verných priateľov,

    Masha, zelam ti stastie atd.

    Chlapci, myslím, že naša pochúťka je pripravená. Učiteľ vytiahne hotové sušienky a zaobchádza s deťmi a hosťami.

    „Tu sú vaši hostia lahôdkou,
    Vynikajúce cookies,
    Varili sme si to sami a môžete jesť spolu s nami. ““

    Vos-l: Chlapi, pozrite sa, aká je Máša šikovná, veselá, dnes má narodeniny. Spievajme pieseň pre Mashu(vykonaj pieseň „Karavai“).

    Masha: Ďakujem vám chlapci za tak dobrú dovolenku, veľmi ma potešilo, že som to s vami oslávila.

    Vos-l: Chlapi, dajme zbohom Máši a je čas, aby sme sa vrátili do škôlky.

    Zhrnutie lekcie:

    Chlapi, s kým sme sa dnes stretli? A čo sa stalo s Mashenkou, prečo bola taká smutná?

    Názov:
    Nominácia: Materská škola, lekcie, GCD, matematika, stredná skupina

    Pozícia: pedagóg
    Miesto práce: MBDOU „Materská škola č. 135“
    Umiestnenie: Ryazan

    Abstrakta GCD v matematike „Mila narodeniny“

    Obsah softvéru:

    1. Precvičujte deti pri klasifikácii predmetov podľa všeobecných charakteristík, používanie zovšeobecňujúcich slov.

    2. Naučte sa vytvárať jednoduché vzorce a vyvodzovať závery.

    3. Pokračujte v učení sa, ako postupovať a zistiť postupnosť.

    4. Naučte sa rozumieť schematickému znázorneniu držania tela človeka.

    5. Cvičenie spočívajúce v zostavení celku z častí.

    6. Rozvíjajte logické myslenie, schopnosti sebakontroly.

    Materiál:

    1 ukážka -Hračka Luntik, obrázky zobrazujúce kreslené postavičky, cestový diagram, čipy - časti vázy, 6 položiek: šálka, podšálka, čiapka, šál, list papiera, ceruzka; tamburína, stoly so schematickým znázornením ľudských póz, vzor „korálikov“, niekoľko tanierov - „mostík“, stôl - labyrint, 5 lienok s rôznym počtom hrotov na chrbtoch.

    2. Podklady -taniere so sadami obrázkov zeleniny a ovocia, obrázky plechoviek na polotovary, mini-flannelegrafy, taniere s "korálkami" - kruhy rovnakej veľkosti, tri farby; karty znázorňujúce rôzne skupiny predmetov.

    Priebeh hodiny.

    I. Deti v kruhu.

    Chlapi, hádajte, kto nás dnes prišiel navštíviť. Toto je kreslená postavička, je milý, zdvorilý, pomáha všetkým, má veľa priateľov. Tento hrdina má neobvyklý vzhľad: je orgovánový, so 4 ušami. (Luntik).

    Pedagóg (s hračkou Luntik v rukách):

    Raz sa na Mesiaci narodilo neobvyklé dieťa: „Narodil som sa!“. A stalo sa, že prišiel na Zem a našiel si veľa priateľov: „Ahoj!“ A čo sa stalo potom, sa to teraz dozvieme.

    Tento diagram nám pomôže povedať nový príbeh o Luntikovi. Pomocou nej zisťujeme, koho náš hrdina cestou stretne.

    Jedného pekného jesenného dňa lienka Mila pozvala Luntik na svoje narodeniny. A Luntik narazil na cestu. Chceš s ním vycestovať?

    II.-S kým sa prvýkrát stretol na ceste? Pozrite sa na schému (babu Kapu) Deti prichádzajú k obrazu ženy Kapu.

    A Baba Kapa v tomto čase pripravovala zimu a požiadala Luntika o pomoc. Pomôžme Babe Kapeovej spolu s ním.

    (deti vykonajú úlohu v stoji pri stoloch)

    Úloha 1 „Prípravy na zimu“(pre klasifikáciu):

    - Zeleninu na morenie a ovocie na kompót naaranžujte do rôznych nádob, (práca s letákmi - obrázky zeleniny a ovocia a plechovky vyrezané z papiera). Deti úlohu splnia, na konci skontrolujú chyby, opravia ich.

    Dobrá práca, Baba Kapa vám prišla o pomoc. Tento žetón nám dala do práce. (Určte jedno z detí ako držiteľa triesky)

    A pokračujeme v ceste. Do koho ideme teraz? (k húseniciam) Deti prichádzajú k obrázku húseníc. Na stole je šálka, podšálka, čiapka, šál, list papiera, ceruzka.

    Úloha 2 „Nájsť pár“,(najjednoduchšie vzory) -Wupsen a Pupsen nemôžu spájať páry s objektmi, pomôžme im. Ktorý predmet podľa vás zapadá do ktorého a prečo?

    Deti spárujú predmety vysvetľujúce ich výber, napríklad:

    "Ceruzka a papier sú pár." Nakreslite na papier ceruzkou. ““-Húsenice ti dali tiež žetón.

    Pozrite sa na schému, ku komu je teraz naša cesta? (kobylke Kuzyi) Deti sa priblížia k obrazu kobylky Kuzi.

    Kobylka sa veľmi rada hrá, pozýva vás hrať si s ním.

    Úloha 3. „Zmraziť“(pre pochopenie schematického obrazu).

    - A hra bude taká. Prebehnete po miestnosti k tamburíne a na povel „Jeden, dva, tri, zamrznite!“ musíte zastaviť a zmraziť v požadovanej polohe. V takých, ktoré sa zobrazia na karte. (Deti sa hrajú, na konci dá Kuzya žetón)

    Do koho ideme teraz? (korytnačke tete Mote).

    Úloha 4 „Zbierajte korálky“, (postupnosť).

    Teta Motya je veľmi rozrušená: jej obľúbené korálky boli roztrhané. Môžeme vám ho pomôcť zhromaždiť? (práca s mini-flannelegrafmi).

    Korálky musia byť takto zostavené, pozorne sa dívajte, (ukážka).

    Deti si berú mini-flannelegrafy a taniere so sadami kruhov rôznych farieb. Sadnú si na koberec, ako sa im páči, a splnia úlohu. Na konci sa skontroluje správnosť úlohy, opravia sa chyby.

    A tu je trik od tety Moti.

    Úloha 5 „Bežné slová“ (použitie zovšeobecňujúcich slov)

    Šnyuk stráži most. A preskočí iba toho, kto správne povie bežné slovo. (Deti dostanú kartičky s rôznymi skupinami predmetov)

    Takže som prvý. Lopta, bábika, pyramída. To sú hračky (Učiteľ ide po moste. Deti sa striedajú pri hovorení bežných slov a idú po moste. Na konci dá Shnyuk aj žetón.).

    Tak sme sa dostali k Milovmu domu. -Ahoj, Mila! Šťastné narodeniny! Posaďte sa, chlapci (deti sedia na stoličkách).

    Pozrite sa, koľko hostí má Mila (učiteľ venuje pozornosť lienkam s hračkami).V čom je rozdiel? (počet bodov na chrbtoch).

    Zaujímalo by ma, čo jej priatelia dali Mile?

    Úloha 6. „Labyrinty“. Zistíme to pomocou labyrintu. Prejdime lienkami bludiskom a zistíme, ktorá z nich čo dala. Začiatok cesty je blízko čísla, ktoré ukazuje počet bodov na zadnej strane. (Deti sa striedajú pri prechádzaní lienkami bludiskom, darček pomenujú.)

    Úloha 7 „Zhromaždiť obrázok“ (výroba celku z častí)

    - A ani my sme neprišli na narodeninovú oslavu s prázdnymi rukami. Zhromaždíme náš darček z čipov, ktoré nám dali Luntikovi priatelia. (Dve deti zhromaždia obrázok - vázu.)

    Radi ste cestovali s Luntikom? Nabudúce ti poviem nový príbeh o Luntikovi a jeho priateľoch.

    Cieľ: rozvoj záujmu detí o hru, formovanie pozitívnych vzťahov medzi deťmi.

    Úlohy:

    Formovať u detí schopnosť prevziať úlohu a vykonávať príslušné herné činnosti.

    Posilniť vedomosti detí o práci kaderníka, stylistu, predajcu.

    Pokračujte vo výučbe zobrazovania akcií zamestnancov kozmetického salónu.

    Pestujte priateľstvo pri hranís.

    Kultivujte sa navzájom zdvorilo.

    P pokračujte v rozvoji reči špecifickej pre jednotlivé role.

    Rozvíjať záujem detí o hry na hranie rolí, pomáhať vytvárať hravé prostredie; Rrozvíjať samostatnosť detí.

    Podporujte deti v uplatňovaní pravidiel kultúrneho správania a benevolencie v hrách.

    Prípravné práce:

    Oslava narodenín detí v skupine: spievanie piesní, čítanie a učenie sa básní, hry okolo tanca, hry vonku a pod .;čítanie beletrie s ilustráciourozhovory na tému narodeniny, výroba darčeku vlastnými rukami priateľom k narodeninám.

    Materiály a vybavenie: bábika, písmeno "Pozvánka na narodeniny",prvky obliekania, hrebene, vlásenky, mašle, korálky, riad na pitie čaju, obrus na stôl, pozvánka (pohľadnica v obálke), dopravné pravidlá, notebook, stoličky pre autobus, volant, hračky, maškrty,

    Postup hry:

    Pedagóg- Pozri, chlapci, koľko hostí k nám dnes prišlo a pozdravíme ich neobvyklým spôsobom. Kde sú naše oči - pozdravíme hostí očami (žmurkajúcimi očami) a teraz, keď máme ústa - pozdravíme ich ústami („vzdušný“ bozk), dobre, naše ruky - taktiež pozdravíme ich ruky (mávnu rukami), povedzme všetci spolu - “ Dobrý deň, vitajte nás navštíviť! “

    Deti sedia na stoličkách. Učiteľ venuje pozornosť tomu, že na jeho stole je obálka.

    Chlapi, dnes sme dostali list od Katyinej bábiky. Poďme to otvoriť a prečítať.

    Učiteľ otvorí obálku a hovorí s deťmi.

    - Milí chlapci, bábika Katya má dnes narodeniny a pozýva nás na svoju dovolenku. Chceš ísť na narodeninovú oslavu Katya? (Áno, chceme!)

    Pedagóg - No to je dobre. Ale predtým, ako ideme na naše narodeniny, spomeňme si, ako chodia na návštevu? (Krásne, chytré, s krásnymi účesmi ...)

    Pedagóg - Správne, chlapci. Navrhujem, aby ste šli do kozmetického salónu, trochu sa obliekli a dali si urobiť účes.

    Kto bude náš kaderník? Čo je jeho práca?

    Kto je stylista? Čo je jeho práca?

    Kaderníctvo a detský stylista berú prácu.

    Učiteľka a deti idú do salónu krásy.

    Pedagóg a deti Ahoj! Ideme na narodeninovú oslavu, musíme byť pekní a šikovní.

    Polovica detí si ide urobiť účes, druhá polovica sa oblečie. Časopisy sa dávajú tým, ktorí čakajú.

    Kaderníctvo (dieťa) - poďte, prosím, posaďte sa (strihá si vlasy, ostrihá ...)

    Pozri sa do zrkadla, páči sa ti to? (Áno, ďakujem).

    Prosím nabudúce!

    Zbohom, opäť príďte k nám!

    Pedagóg - Aké sú vaše krásne oblečenie a rôzne účesy. Výborne, náš kaderník a stylista! Poďme s nami na narodeniny? (chlapi súhlasia, kozmetický salón sa zatvára). Teraz môžeme ísť na návštevu. Lenže bábika Katya býva ďaleko a budeme k nej musieť ísť autobusom, ale kde to vezmeme? (musíte to postaviť).Máte pravdu, postavíme ju zo stoličiek.

    Deti a učiteľ spolu stavajú autobus.

    - Aký pekný autobus sa ukázal! Chlapci, aké ďalšie druhy dopravy poznáte? (autá, trolejbus, vlak, lietadlo ...)

    - Výborne. Aby sme sa tam ale mohli bezpečne dostať, pamätajme na dopravné pravidlá.

    Čo urobíme, keď sa rozsvieti zelený semafor (žltý, červený?)

    (Červená - stojan, žltá - pripravte sa, zelená - poďme).

    Dobre, chlapci, máme dopravu, opakovali sme dopravné pravidlá, ale čo sme zabudli? S čím idú na narodeniny? (s darčekmi)

    Kde však môžeme zohnať darčeky? (kúpte v obchode, urobte to sami ...)

    Máte pravdu, najlepší ručne vyrobený darček, ale nemáme čas na jeho výrobu, tak pôjdeme do obchodu.

    Pedagóg - Kto predáva všetko v obchode? (Predajca)

    Pedagóg - Ako sa volajú ľudia, ktorí kupujú? (Kupujúci)

    A čo nerobiť v obchode? (Krik, nadávky atď.)

    Je čas ísť. Sadáme na miesta v autobuse. Dima bude naším vodičom. Choď. (Všetci si sadnite a zaspievajte pieseň „Sedíme v autobuse ...“)

    Chlapi, dorazili sme do obchodu. Ja budem predajca a vy kupujúci.

    Z detí sa stane polkruh a učiteľ za pultom.

    V našom obchode sa tovar nepredáva za peniaze. Ak chcete získať svoj nákup, musíte ho opísať, nie však pomenovať, ale povedať o ňom, aby som pochopil, čo chcete kúpiť.

    (V obchode je o 2-3 hračky viac ako detí)

    Deti hračky opisujú, učiteľ ich obdarúva.

    Teraz, keď máme darčeky, môžeme ísť na narodeninovú oslavu.

    Prichádzajú do Katyinho domu.

    Tu sme. Chlapi, pozrite, stretla nás bábika Katya.

    Bábika Katya - Ahoj chlapci. Som veľmi rád, že ste súhlasili s príchodom na moju narodeninovú oslavu.

    Spolu - Ahoj Katya.

    Jedno dieťa blahoželá bábike Katya v mene všetkých detí.

    Dieťa - Buďte vždy milí, nežní,

    A kvitnúť ako ruža!

    Iba šťastie a šťastie

    Nech sú na ceste.

    Katya, gratulujeme

    Všetko najlepšie k narodeninám!

    Prajeme vám radosť

    Nechajte svojich priateľov, aby vás milovali!

    Spolu- Šťastné narodeniny!

    Deti sa pri obdarúvaní striedajú.

    Bábika KatyaĎakujem vám chlapci za milé slová a dary. Pripravil som pre vás nejaké dobroty. Najskôr by som vás však chcel požiadať, aby ste mi pomohli pripraviť stôl.

    Deti spolu s učiteľkou a bábikou Katya slúžia stolu (prikryjú obrus, dajú šálky, podšálky, maškrty; chlapci si za stôl položia stoličky).

    Pedagóg - Chlapi, spievajme bochník bábike Katya. Bábika Katya si pre nás pripravila slávnostné čiapky, poďme si ich obliecť a postaviť sa do kruhu.

    Vedú bochník okolo oslávenkyne, tancujú.

    Pedagóg:Páči sa vám naša hra? Aké veselé narodeniny mala Katya!

    A kým sme prišli k Katyinej bábike na jej narodeniny, kam sme sa vybrali?

    Kto si mal vlasy? Kto sa obliekol? Kam ste išli pre darček?

    Pedagóg - Dajme zbohom našim hosťom, zbohom im! A teraz, chlapci, ideme k nášmu sviatočnému stolu.

    Bábika Katya všetkých pozýva k stolu. Po pití čaju bábika Katya žiada deti, aby jej pomohli umyť a vybrať riad zo stola. Deti plnia ich požiadavku: zbierajú riad, nosia ich do kuchyne, „umývajú“ ich a utierajú obrúsky. Bábika ďakuje deťom za pomoc. Hostia sa lúčia a odchádzajú.